Zimná príprava pred začatím 2.ligy

Zimná príprava nášho „A“ mužstva odštartovala 9.januára a prvý prípravný zápas sme odohrali proti FK Beluša. Konečný výsledok bol priaznivejší pre hosťujúcich hráčov, ktorí strelili o gól viac a vyhrali 2:3. Strelcami gólov nášho tímu boli Cyprian a Kramár. Druhý zápas dopadol výsledkovo lepšie pre náš tím, ktorý zdolal hostí 2:0 po presných zásahoch Isaaca a Pišteka.

Po zimnej prestávke nastali v kádri viaceré zmeny. Zmluva trénera Bohumila Pánika a jeho asistenta Jana Somberga končila 31.12.2022 a vedenie klubu sa ju rozhodlo nepredĺžiť. Pri mužstve ostali tréneri Michal Kijačik a Oleksij Čisťakov, ktorí pri mužstve donedávna pôsobili ako asistenti.

Dubnica pokračuje v projekte zameranom na mladých hráčov, ktorý bol nastavený v júni 2022 a definovaný na 3 roky. Obaja tréneri majú s mladými hráčmi veľké skúsenosti, keďže obaja pôsobia pri mládežníckych reprezentáciách. Michal Kijačik pôsobí pri slovenskej reprezentácii do 19 rokov ako asistent trénera. Oleksij Čisťakov je 48-ročný bývalý ukrajinský futbalista a v súčasnosti asistent pri ukrajinskej reprezentácii do 21 rokov. Svoju trénerskú kariéru odštartoval už vo veku 25 rokov a od roku 2005 pôsobil ako hlavný tréner akadémie FC Dnipro Dnipropetrovsk.

Ďalšie zmeny nastali odchodom niektorých hráčov. Po dohode odišli z kádra Beka DZHANELIDZE, Alexei SHLIAKHOV a Robert ŠTEFÁNEK, ktorý prestúpil do Spartaku Myjava. Ďalej z klubu odchádzajú Martin JANCO a Miladin VUJOŠEVIČ, ktorým končila zmluva ku 31.12.2022.

Do tímu prišiel z hosťovania Daniel FLORIŠ a s mužstvom trénujú ďalší 4 hráči z akadémie. „Pracujeme na príchode dvoch hráčov, z ktorých by jeden zastúpil Rodriga MACEDA, ľavého obrancu, ktorý je dlhdobo zranený, a druhý by nastúpil na post hrotového útočníka,“ informoval o novinkách Peter Švec a doplnil, že mená nových hráčov budú zverejnené po finálnej dohode a podpísaní zmlúv.

NAJBLIŽŠIE PRÍPRAVNÉ ZÁPASY:
03.02.2023 o 16:00  FK Hodonín - FK Dubnica