Výsledky 7.9.-8.9.2019

"A"
FK Poprad – FK Dubnica nad Váhom  3:2 (1:0)
Góly: 14. Da Silva Junior, 65. D. Andrič, 74. Acosta – 70. Kuzma, 78. Vujošević.
ŽK: Janco, Vujošević.
Rozhodoval: Pavlík, 1422 divákov.

Od úvodných sekúnd sme začali s veľkou chuťou. V 8. minúte vystrihol pekné nožničky Andrić, no hosťujúci brankár Digaňa stál na správnom mieste. O päť minút na to sa po rohovom kope dostal k prudkej hlavičke Zekucia, no Digaňa znovu bravúrne zasiahol a loptu reflexívne vyrazil. Z následného rohového kopu najvyššie vyskočil Junior a loptu umiestnil hlavičkou presne k žrdi – 1:0. Silnejúci dážď skomplikoval situáciu obom tímom a hráčom sa na ihrisku dosť šmýkalo. Dubničania sa postupne osmelili a Malec musel byť pri ich nebezpečných centroch z krajov pozorný. V 40. minúte mal ich najväčšiu šancu prvého polčasu Dávidík, ktorý však napálil loptu priamo do dobre postaveného Maleca. Aj druhý polčas sme začali lepšie. V 52. minúte sme spálili hneď dve tutovky. Po individuálnej akcii Janča Digaňa dobre zareagoval a následnú dorážku Grešáka excelentne zneškodnil. Po hodine hry vyskúšal pozornosť Digaňu Zošák, no ten sa nenechal nachytať. V 65. minúte sme svoj zvyšujúci sa tlak potvrdili druhým gólom, keď Andrić prenikol po ľavej strane a zakončil presne k bližšej žrdi – 2:0. Už o päť minút sa ale hostia vrátili do zápasu, keď po rohovom kope a nedorozumení Horvátha s Malecom hlavou znížil Kuzma. V 74. minúte predviedol svoje individuálne majstrovstvo Arevalo, ktorý sa pohral s hosťujúcou obranou a zvýšil na 3:1. Z dvojgólového vedenia sme sa ale tešili iba štyri minúty. Striedajúci Vujošević sa po centri Knižku dostal až k hlavičke pred Malecom a bolo 3:2.

Poprad: Malec – Maslo, Pajer, Horváth, Zekucia, Da Silva Junior, Zošák, Jančo (77. Gallovič), Acosta, Grešák (68. Yanchak), D. Andrič 89. Slebodník). Tréner: M.Petruš
Dubnica: Digaňa – Štefánek, Václav, Knižka, Janco (81. Hundák), Dávidík, Levai (61. Vujošević), Kuzma, Vaculík, Petro (61. Párkaň), Pleva. Tréner: P.Gergely.

Zdroj: fkpoprad.sk

"U19"
MFK Skalica – FK Dubnica nad Váhom  0:1 (0:0)
Gól: 55. Štiblárik.
ŽK: Kubička.
Rozhodoval: Otrubčák, 80 divákov.

Vo výbornom zápase z oboch strán sme zvíťazili, lebo sme premenili jednu zo svojich 4-5 gólových príležitostí a na druhej strane sme ustáli šance domácich. Škoda, že sme nepridali do otvorenej obrane gólovú poistku, pretože sme do konca stretnutia čelili niekoľkým nebezpečným situáciám domácim. Víťazstvo si veľmi vážime, pretože bolo tvrdo vybojované a chalani si za výkon zaslúžia naše uznanie.

FK: Ježík – Drga, Vrábel, Derka, Novosad, Ondrášek, Martinek, Matúš, Cyprian (87. Slivka), Dubnyk (90. Matejka), Štiblárik (66. Ambrož). Tréner: M.Kijačik.

"U17"
MFK Skalica – FK Dubnica nad Váhom  3:2 (1:0)
Góly: 16. Masarovič, 74. Gaňa, 77. Masár – 57. Kramlík, 72. Jamrich.
ŽK: Tamajka – Kukučka, Kramlík.
Rozhodoval: Prelec, 50 divákov.

FK: Igaz – Palček, Hanták, Suchý (75. Cverenkár), Kukučka, Jambrich, Dobias (56. Juriga), Štefanec (56. Miakiš), Kramlík, Beňo (68. Javor), Čapák (68. Vozňák). Tréner: J.Bútora.

"U15"
FC VION Zlaté Moravce - Vráble – FK Dubnica nad Váhom  5:0 (4:0)
Góly: 4.,31. Petrík, 16. Kopecký, 23. Cibira, 74. Gajdoš.
Rozhodoval: Szalai, 50 divákov.

Do zápasu v Zlatých Moravciach sme išli so zámerom aktívneho napádania súpera, byť agresívny v osobných súbojoch a po zisku lopty hrať rýchlo smerom k súperovej bráne, ale v zápase sme predviedli presný opak. Boli sme ustráchaní, v osobných súbojoch neskoro a málo agresívny. V 17 minúte súper vyhrával 2:0 načo sme zareagovali 2 striedaniami. Po slabom dôraze v našom pokutovom území súper do polčasu pridal dva góly. Druhý polčas akoby nastúpila „iná“ Dubnica. Hráči chodili do súbojov, pristupovali k súperovi hneď pri preberaní lopty a v útočnej fáze hry sme si vypracovali 3 gólové príležitosti ktoré sme žiaľ nevyužili. Zlaté Moravce zaslúžene vyhrali, ale my sme im víťazstvo veľmi uľahčili našim výkonom v prvom polčase.

FK: Szabo – Gago (19. Markovský), Báchorík, Šubert, Strempek, Švajdleník, Garyani (45. Miščík), Kováč (19. Farý), Galko, Polčák, Bagín (52. Václav). Tréner: M.Dzurilla.

"U14"
FC VION Zlaté Moravce - Vráble – FK Dubnica nad Váhom  2:2 (2:2)
Góly: 24. Bucheň, 30. Šabík – 10. MIakiš, 12. Šimko.
Rozhodoval: Kováč, 22 divákov.

V úvode prvého polčasu sme presingom donútili domácich k chybám z ktorých sme dali góly. Potom sme prestali robiť čo nám prinieslo zo začiatku úspech a začali sme „vymýšľať“ nezmysli a domáci vyrovnali. V druhom polčase malo každé družstvo po jednej vyloženej šanci, hráči viac bojovali ako hrali futbal, kopili technické a taktické chyby súvisiace s vekom. Remíza je spravodlivá.

FK: Grumblák – Habánik (46. Hnaníček), Gališ (36. Mičko), Vrábel, Bednár, Brunner, Tvrdoň (55. Hornák), Červeň, Teplička, Miakiš, Šimko. Tréner: M.Spurný.

"U13"
FK Dubnica nad Váhom – FC Vion Zlaté Moravce - Vráble  0:5 (0:2)

V ďalšom zápase sezóny sme hostili Zlaté Moravce. Po slabom výkone v Petržalke sme si verili. Ale odhodlanie ostalo len v šatni. Už v prvej minúte sme vyrobili penaltu a prehrávali 0:1, tento moment nás poznačil a mužstvo sa z neho nespamätalo celý zápas. Vzadu sme kopili chyby, naopak vpredu sme boli neviditeľný. Za celý zápas sme si nevypracovali žiadnu vyloženú šancu. Po prvom polčase sme prehrávali 0:2, ale v prvej minúte druhého polčasu sme opäť inkasovali a bolo po zápase. Konečný výsledok 0:5 je katastrofálny, ale viacej mrzí predvedený výkon, ktorý na prvú ligu nemôže stačiť. Celé mužstvo má pred sebou ešte veľa roboty.

FK: Podskoč – Fraňo, Turza, Kramlíková, Milčík, Václav, Kameništiak, Lobotka, Korienek, Kopilec, Šimko.
Striedali: Chlebana, Hvolka, Bagin, Mutňanský.
Tréner: P.Vozár.