Medzinárodný turnaj U11 v Dolnom Kubíne 01.04.2017

Hráči: DCA: Hudok – Lap Tran Van, Červeň, Bednár, Brunner, Púček, Teplička, Vrábel, Šimko, Langer, Jacko, Hornák.

Zúčastnené mužstvá:       MFK Dubnica

FC Vsetín

MFK Vítkovice

Dukla Banská Bystrica

GKS Katowice

MFK Dolný Kubín

Tiki Taka Żywiec

Inter Bratislava

Výsledky:

Skupina:                            DCA – Vítkovice               4:1          Góly: Teplička 2, Vrábel, Šimko.

DCA – Tiki Taka Żywiec   1:1          Gól: Bednár.

DCA – Dukla BB               5:1          Góly: Púček 3, Šimko, Hornák.

Štvrťfinále:                        DCA – Vsetín                    0:2

O 5.-8. miesto                    DCA – Vítkovice               0:4

O 7. miesto                         DCA – Dukla BB               4:1          Góly: Púček , Bednár, Teplička, Jacko.

Konečné 7. miesto.

Hodnotenie:  Zúčastnili sme sa kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja na umelej tráve V Dolnom Kubíne. Dopoludňajšiu časť  tvorili zápasy v skupinách, kde sme zdolali mužstvá z Vítkovíc a Banskej Bystrice a remizovali sme s akadémiou Żywiec. Tieto zápasy sme odohrali na veľmi dobrej úrovni s dobrými individuálnymi výkonmi, podporenými presnou a rýchlou kombináciou, s množstvom šancí. Hráčom nerobilo problém obísť súpera v situáciách jeden na jedného. Skupinu sme vyhrali.

Nasledoval štvrťfinálový zápas proti Vsetínu, kde sme mali opäť veľa vyložených gólových príležitostí, avšak tentokrát sme ich nedokázali premeniť, čo súper dvoma zlepenými gólmi (dvakrát tečovaná strela/prihrávka) potrestal a zvíťazil 2:0.

Po tomto zápase chlapci úplne „odišli“ psychicky (plač, rezignácia), a tak aj vyzeral zápas s Vítkovicami. Zatiaľ čo v skupine sme súpera bez problémov výkonom aj výsledkovo zdolali, teraz sme pôsobili úplne odovzdane, nevedeli sme si prihrať a v podstate sme na tom zápase ani neboli. Zaslúžene sme vysoko prehrali 0:4.

Pred posledným zápasom s BB sme sa zvýšeným hlasom porozprávali a posledný zápas proti BB už opäť spĺňal vyššie parametre.

Celkovo turnaj ukázal našu vysokú individuálnu kvalitu po technickej aj kombinačnej stránke. Väčšina hráčov nemala problémy obísť protihráča v situáciách jeden na jedného. Vypracovali sme si veľké množstvo šancí. O výsledkovom neúspechu rozhodol jeden nešťastný zápas. Na turnaji sa pravidelne striedalo 11 hráčov (brankár Hudok odchytal celý turnaj)

Súperi si proti nám vypracovávali šance hlavne po našich chybách pri rozohrávke od brankára, kde sme som chlapcom prízvukoval, aby všetko riešili rozohrávkou na krátko a boli donútení riešiť situácie individuálne alebo krátkymi prihrávkami a vykombinovaním súpera – nechceli sme na náhodu vykopávať loptu. V tejto situácii musíme zlepšiť pohyb bez lopty a výber miesta pri otváraní hry.

Je potrebné ďalej skvalitňovať individuálnu techniku a postupne zapracovávať prihrávkové cvičenia a kombinácie.

U niektorých hráčov treba popracovať na pohybe bez lopty.

Veľký problém vidím v psychike mnohých hráčov, kde po jednom výsledkovo neúspešnom zápase prišla nepochopiteľná rezignácia až zúfalstvo.

Najlepší hráči: Púček, Brunner, Teplička, Červeň.

Najslabší hráči: celé mužstvo v druhom zápase s Vítkovicami.

Martin Štiffel, tréner U11