Vydretá remíza Dubnice s kontroverziami. Varga: S fair-play to nemalo nič spoločné

Sobotné dvanáste kolo druhej futbalovej ligy prinieslo veľký šláger medzi prvými dvoma mužstvami v tabuľke, okorenený o rozlúčku s legendárnym Štadiónom SNP. Domáci duklisti sa so Štiavničkami rozlúčili remízou s vedúcou Dubnicou (3:3), no vzhľadom na priebeh stretnutia určite nebudú s jedným bodom spokojní.

Dubničania vstúpili zápasu prvého s druhým dobre a strelili úvodný gól. Dukla však potom poriadne pridala a hostia sa dostávali do útoku len sporadicky. Aktivita zo strany domácej Dukly bola odmenená na konci prvého polčasu, keď sa presadil Lukáš Laksík. Do druhého dejstva vstúpili Banskobystričania rovnako a v priebehu troch minút strelili dva góly. Dubnica bola v týchto momentoch bezmocná a mohla inkasovať aj ďalšie góly. Hostia však ukázali veľkú bojovnosť a zápas dokázali vyrovnať, vďaka čomu zostávajú na čele druholigovej tabuľky.
                
„Išli sme sem s pokorou a vedeli sme, že toto ešte nie je rozhodujúci zápas sezóny. Podarilo sa nám na začiatku streliť gól, v čo sme aj verili. Na konci polčasu sme však dostali pomerne lacný gól, čo bola veľká škoda, lebo by sa nám začínalo lepšie v druhom polčase. Keď sme potom inkasovali v druhom dejstve ďalšie dva góly, zmenili sme našu hru, vymenili sme si pozície a myslím si, že nám to pomohlo. Je naozaj vidieť, že keď bojujeme jeden za druhého, tak aj v takto náročnom zápase vonku nemusíme pri dvojgólovom manku prehrať,“ zhodnotil zápas kapitán hostí Dalibor Pleva, ktorý si v minulosti obliekal aj dres banskobystrickej Dukly. 


              
Hrdinom Dubnice bol čiernohorský útočník Miladin Vujoševič, ktorý strelil dva góly a v 83. minúte rozhodol o konečnej remíze. „Dnes bol veľmi ťažký terén a rovnako aj samotný zápas bol veľmi náročný pre nás. Prvý polčas sme začali lepšie my, druhý zase oni. Prehrávali sme 1:3 a museli sme to otáčať. Povedali sme si medzi sebou, že musíme pridať, hlavne smerom dopredu a na konci to bolo už lepšie. Mohli sme aj vyhrať, ale rovnako tak mohli triumfovať aj oni. Myslím, si že divákom sa zápas musel páčiť,“ povedal po zápase pre ProFutbal.sk hrdina hostí Vujoševič.
             
Kým Dubnica mohla byť s gólom nadmieru spokojná, Dukle sa jeden bol vzhľadom na jednoznačný priebeh stretnutia bude určite máliť. Zápas poznačili aj sporné verdikty hlavného rozhodcu, ktorý v prvom polčase najprv neuznal Bystričanom gól pre údajný faul na brankára a naopak, v 83. minúte prehliadol faul na domáceho gólmana Júliusa Nôtu, po ktorom Vujoševič zakončoval do prázdnej bránky. Okrem toho si piskot z domácich tribún vyslúžil aj jeden z Dubničanov, ktorý úmyselne zdržoval hru pri autovom vhadzovaní hostí, čo poriadne nahnevalo aj trénera Banskej Bystrice Stanislava Vargu.

           

„Bol to pre nás smolný zápas, v závere sme stratili víťazstvo, ktoré malo byť naše, ale ja chlapcom nemám čo vyčítať, trápime sa so zraneniami a napriek tomu dali do toho všetko. Niektoré veci, ktoré sa však dnes diali na ihrisku, nemajú s fair-play nič spoločné,“ povedal domáci kouč o nešportovom správaní dubnického hráča. Na margo neuznaného gólu Bystričanov sa vyjadril Róbert Polievka, ktorý bol veľmi blízko danej situácie: „Ja som bol dva metre od toho a z môjho pohľadu to faul určite nebol, ale ja som na to malý pán. Arbiter rozhodol, a tak to jednoducho bolo, ja to bližšie komentovať nechcem.“
                
Domáci tréner bol viditeľne rozčarovaný zo správania sa Dubničanov, pri odchode do šatní dokonca došlo aj k slovnej provokácii medzi jedným členom realizačného tímu hostí a fanúšikmi Banskej Bystrice. Napriek tomu však bol domáci lodivod spokojný s výkonom a predvedenou hrou svojho mužstva. „Myslím si, že sme predvádzali dobrý futbal, ľuďom sa to páčilo, k čomu prispel aj silný súper. Chceli sme so starými Štiavničkami rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám nepodarilo, ale sezóna je ešte dlhá. Náš súper je na prvom mieste tabuľky právom, vedia hrať výborný futbal, výborne využili svoje príležitosti a my sme naopak mohli rozhodnúť ten zápas už skôr, no nepodarilo sa nám a súper nám dal druhý gól a potom tretí. Ale opakujem, dnes na zápase niečo nesedelo a ja dúfam, že nám to futbal potom vráti, pretože my sme chceli hrať fair-play, náš súper očividne nie,“ okomentoval výkon aj správanie sa súpera tréner Dukly Varga. 

               

Smutný bol po zápase aj jeden z najlepších domácich hráčov a postrach každého súpera v druhej lige Róbert Polievka, ktorý robil hosťujúcej obrane obrovské problémy a najmä vďaka jeho práci dokázala Dukla získať veľkú hernú prevahu. „Ťažko sa hodnotí takýto zápas, rozprávať o tom, či sme mali vyhrať alebo nie je myslím zbytočné. Ja si myslím, že sa nemáme za čo hanbiť, podali sme výborný výkon. Na druhej strane zase musíme uznať, že Dubnica hrala do poslednej minúty a asi im to ten futbal vrátil, že sa im podarilo vyrovnať. Ale opakujem, my sem hrali dobre, za stavu 0:1 sme otočili zápas s prvým mužstvo tabuľky, takže to hovorí za všetko. Bohužiaľ, skončilo to nakoniec remízou, no mužstvo zo seba vydalo maximum a je dúfam, že sme fanúšikov potešili a dúfam, že nás budú povzbudzovať aj ďalej a že to pre nás i pre nich týmto zápasom nekončí,“ povedal odhodlane pre ProFutbal.sk domáci krídelník.
                      
Rozlúčku s ikonickým Štiavničkami si v sobotu prišlo pozrieť veľké množstvo ľudí a zaplnená hlavná tribúna a predovšetkým domáci fanklub prispeli k veľmi peknej atmosfére. „Fanúšikovia dnes opäť ukázali, že počas celej sezóny nás povzbudzujú a dnes to bola čerešnička na torte, že prišli v takom počte a hnali nás dopredu. Mňa len naozaj mrzí, že sme to nedotiahli do víťazného konca, ale ukázali sme všetkým, že futbal hrať vieme a že môžeme bojovať aj o tie najvyššie priečky,“ dodal na záver Róbert Polievka.
       
Zdroj: profutbal.sk