Vybrali sme najlepšiu jedenástku jesene v druhej lige

Potenciálne hviezdy do budúcnosti i skúsení harcovníci. Druhá futbalová liga ponúka zmes hráčov, ktorí v nej bez ohľadu na vek ukazujú svoju kvalitu. Individuálnu aj tímovú. Na každej pozícii sa našlo meno, ktoré spomedzi ostatných počas jesene súťažného ročníka 2019/2020 vyčnievalo. Aj preto vám po piatich pozitívách a negatívach ponúkame naše postrehy v rámci individuálnych kvalít hráčov, z ktorých sme v redakcii webu ProFutbal.sk zostavili jedenástku jesene. Tvoria ju futbalisti zo siedmich rôznych klubov, najpočetnejšie (trojčlenné) zastúpenie má priebežný líder tabuľky.


Brankár

O pozíciu najlepšieho brankára jesene sa bilo viacero mladých objavov. Vo výbornom svetle sa ukazuje perspektívne mladícke trio. Frederik Valach z Petržalky aj Ivan Krajčírik z B-tímu Ružomberka si už zaslúžili aj reprezentačné pozvánky vo vekovej kategórii do 21 rokov. Časom ju možno obdrží aj Július Nôta z Banskej Bystrice, ktorý sa v 20 rokoch stal jednotkou Dukly. Najviac však vyčnieval skúsený 32-ročný ochranca troch žrdí Popradu Ján Malec. Aj vďaka nemu majú Podtatranci najlepšiu obranu (16 inkasovaných gólov), keďže si bývalý brankár Senice či Dunajskej Stredy udržal až sedem ráz čisté konto.


Obrana

Stopérska dvojica sa nevyberala zložito. Chýbať v nej nemôže najgólovejší obranca súťaže Patrik Prikryl. Defenzívny muž Banskej Bystrice vypomáhal nielen zadným radom, je z neho zároveň aj druhý najlepší strelec červeno-bielych so siedmimi gólmi a plnou minutážou. Silnú stredovú dvojičku by vzadu určite utvoril s Lukášom Horváthom z Popradu, ktorý taktiež v plnej minutáži nepomohol len k najlepšej obrane v II. lige, ale i piatim gólom svojho mužstva.
          
Na pravom kraji obrany si našiel svoje miesto Juraj Chvátal, ktorý je u bývalého fortunaligistu z Podbrezovej na hosťovaní z českej Sigmy Olomouc. Na krídle defenzívy vynikal rýchlosťou i precíznosťou a v rámci sezóny patril medzi výrazné osobnosti "železiarov", keď v 14 odohraných zápasoch strelil aj jeden gól. Na ľavej strane by ako jeden z dvoch zahraničných hráčov v jedenástke jesene vynikal Saša Savič. Člen tabuľkového lídra Dukly prispel do značnej miery k umiestneniu Banskobystričanov nielen svojimi líderskými schopnosťami a skúsenosťami v osobných súbojoch, ale i dobrými nábehmi do ofenzívy a precíznymi centrami do šestnástky.


Záloha a krídla

V rámci zálohy sa nám naskytnú štyri mená z troch rôznych klubov. Post defenzívneho stredopoliara si v jedenástke ProFutbalu vybojoval 22-ročný mladík Matej Vaculík. Predošlú sezónu strávil na hosťovaní v Trenčianskych Tepliciach, teraz je pevnou súčasťou A-tímu po jesene striebornej Dubnice, za ktorú dal v 16 zápasoch štyri góly. Ofenzívny post v strede poľa patrí tiež Dubničanovi, skúsenému Marekovi Kuzmovi, ktorý je u druholigistu na hosťovaní zo Serede. Na konte má bývalý slovanista pekných šesť gólov a k tomu aj tri asistencie a je veľkou osobnosťou i ťahúňom Považanov.
            
Pravá strana zálohy nemôže patriť nikomu inému ako Róbertovi Polievkovi z líderskej Dukly. Technicky zdatný 23-ročný krídelník s fantastickými útočnými parametrami vyčnieva spomedzi ostatných futbalistov v II. lige a dokazuje to jeho úspešná štatistika jedenástich gólov a šiestich asistencii, čiže bilancia bodu na odohraný zápas. Rovnako je radosť pohľad na jeho osobné vyhraté súboje jedného proti jednému a technické finesy. Podobnými parametrami oplýva Ľuboslav Laura z Liptovského Mikuláša. Jeho bilancia 5+5 a výborné technické parametre držia Liptákov v hornej časti tabuľky.


Útok

Zloženie útočnej dvojičky zrejme nikoho neprekvapí. Na hrot sme vybrali Čecha Romana Hašu zo Skalice, ktorý výraznou mierou vytiahol Záhorákov na tretie tabuľkové miesto. Nastrieľal totiž 14 z 33 gólov MFK a môže sa tešiť z fantastickej formy. Po jeho boku svieti meno Ladislava Almásiho. Dvadsaťročný zakončovateľ Petržalky výrazne ťahal čierno-bielych, keď v jesennej časti sezóny 2019/2020 strelil 11 gólov a vybojoval si už viackrát aj reprezentačnú pozvánku v kategórii do 21 rokov. Súhlasíte s naším výberom?


Jedenástka jesene II. ligy 2019/2020:

Ján Malec (Poprad)
Juraj Chvátal (Podbrezová) – Lukáš Horváth (Poprad) – Patrik Prikryl (Banská Bystrica) – Saša Savič (Banská Bystrica)
Matej Vaculík (Dubnica)
Róbert Polievka (Banská Bystrica) – Marek Kuzma (Dubnica) – Ľuboslav Laura (Liptovský Mikuláš)
Ladislav Almási (Petržalka) – Roman Haša (Skalica)


Zdroj: profutbal.sk