Výsledky 4.7.2020

"A"
MFK Skalica – FK Dubnica nad Váhom  0:0

ŽK: Hollý, Ranko – Janček, Matúš, Čurik, Dávidík, Pagáč.
Rozhodoval: Ziemba, 585 divákov.
                           
Ešte pred začiatkom stretnutia zablahoželali účastníci duelu rozhodcovi Miroslavovi Benkovi, pre ktorého bol dnešný zápas posledný v jeho rozhodcovskej kariére. V deviatej minúte najskôr dobre zapracoval na pravej strane Mizerák, lopta sa dostala cez Nagya až do pokutového územia, kde namieril tiesnený Šulc tesne vedľa. O osem minút sa preštrikoval z ľavej strany Šebesta, jeho pokus odvrátila hosťujúca defenzíva. Po následnom rohovom kope si naskočil na Nagyovu hlavičku Blažek, v ťažkej pozícii namieril vysoko nad. Po polhodine hry trielil na pravom krídle Janco, zvolil prihrávku do hĺbky poľa, kde sa z prvej oprel do lopty Jakúbek. Junas mohol zostať pokojný a očami kontrolovať trajektóriu streleckého pokusu, smerujúceho vedľa ľavej žrde. Na druhej strane vzbudila pozornosť prihrávka od Nagya, Blažek však netrafil loptu podľa svojich predstáv. Vzápätí sa z voleja oprel do lopty Kollár, namieril nad Digaňovu bránu. V 39. minúte zahájil akciu Nagy, cez Mizeráka sa dostala lopta až do "malého vápna", Šulcovi zabránil v zakončení dobrým defenzívnym zákrokom Švec. 
V úvode druhého dejstva sa po rohovom kope zavesil do lopty Šulc, Digaňa predviedol kvalitný zákrok, avšak predtým už bol odpískaný faul na brániaceho hráča. V 55. minúte rozjasalo skalické publikum sólo v podaní Švrčeka, keď si poradil s trojicou brániacich hráčov Dubnice a napokon stihol vyslať aj strelecký pokus na hosťujúcu bránu, Digaňa bol pozorný a loptu skryl do rukavíc. V 63. minúte pohrozili po rohovom kope aj hostia, loptu sa snažil usmerniť do siete Jakúbek, ale Junas dobre zasiahol. Na druhej strane sa vyhol ofsajdovej pozícii Šulc, dobre sa vrátil Václav a zamedzil nášmu útočníkovi dokončiť sľubnú akciu požadovaným spôsobom. V ďalších minútach sme veľa vzruchu pred oboma bránkami nevideli, v 85. minúte sa oň čiastočne postaral Jakúbek, strela zo strednej vzdialenosti smerovala vedľa pravej žrde. Na druhej strane sme v nadstavenom čase pohrozili po štandardnej situácii, Mizerákov center vrátil do „päťky“ Šebesta, pred Hricom odvrátila nebezpečenstvo hosťujúca defenzíva.
                                           
MFK: Junas – Švrček, Ranko, Hric, Mizerák, M. Nagy, Hollý, Blažek, Šebesta, Šulc, Kollár. Tréner: J.Kostelník.
FK: Digaňa – Švec, Václav, Matúš (46. Hundák), Kuzma, Dávidík (80. Martinek), Jakúbek, Janco (88. Derka), Janček (46. Čurik), Levai (67. Párkaň), Pagáč. Tréner: P.Jakuš.
    

Zdroj:mfkskalica.sk