Výsledky 12.5. - 13.5.2018

"A"
FC DAC 1904 Dunajská Streda "B" - FK Dubnica 0:4 (0:2)

Hodnotenie:
Dubnica potvrdila svoje kvality aj na ihrisku vo Vrakúni. Vychádzala z dobrej defenzívy a až na jednu hlavičku v prvom polčase nepustila rezervu do ničoho. Z gólu sa tešili už v 14. min, po štandardke otvoril skóre Vujoševič. V závere polčasu pridal druhý gól Janco. Ten istý hráč dával v 56. min po brejku na 3:0. Skóre pečatil opäť po štandardke Horecký. Dubničania hrali organizovanejšie, dobre bránili. Predviedli skúsený futbal, boli maximálne efektívni. Ich víťazstvo je zaslúžené.

Góly: 14. Vujosević, 41. Janco, 56. Janco, 65. Horecký.

FK: Digaňa - Pagáč, Jakúbek (72. Čurík), Švec (75. Václav), Štefánek, Suchý (66. Častulín), Vujosević (75. Vaško), Janco, Beňo (72. Zahranychnyy), Buček, Horecký. Tréner P. Jakuš.

"19"
Lokomotíva Devínska Nová Ves - FK Dubnica 0:6 (0:3)

Hodnotenie:
Typický zápas proti mužstvu z druhej polovice tabuľky, kedy sme sa nevedeli dostať do optimálneho tempa až do strelenia prvého gólu. Ten sa nám podaril v 30.minúte a od tejto chvíle sme zápas jasne ovládli a bez problémov dotiahli do vysokého víťazstva. Potešili výkony ofenzívnych hráčov a svoje miesto si zastali aj hráči, ktorí nastúpili na miesto zranených spoluhráčov.

Góly: 30. Oravec, 35.,63. Svatík, 40.,80. K.Bartoš, 76. Klemens.

FK: Vrtík - Ambrož, Bičan,Hegyi, Oravec, Knižka (62. Meliš), Kutiš, Svatík, Gašpar (63. Čačko), K.Bartoš, Klemens. Tréner M. Kijačik.

"18"
AFC Nové Mesto nad Váhom - MFK Nová Dubnica 0:3 (0:0)

Hodnotenie:
Prvý polčas bol charakteristický vytváraním veľkého množstva gólových príležitostí našich hráčov, ale aj často krát nepochopiteľná ich realizácia . Finálna časť našej hry / rýchle , presné zakončenie, presná a adresná finálna prihrávka a výrazná hra v situácii  1:1 / nemala potrebné parametre, aj preto skončil polčas 0:0. Ako by sme mali hrať, ukázali hráči už na začiatku druhého polčasu, keď v rozpätí 4 minút sme
2 krát Nosickým išli do vedenia po rýchlych a pohotových akciách. V 80  minúte, po faule na prenikajúceho Nosického, sme mohli navýšiť skóre, ale brankár Gažo pokut. kop nepremenil. Na záver zápasu sme agilným Nosickým upravili na konečných 0:3, výsledok však aj vďaka nášmu slabšiemu zakončeniu,  nevystihuje pomer síl na ihrisku.

Góly: 47.,51.,88. Nosický.

MFK: Gažo - Mutala, Holba, Š.Bartoš, Bokor, Belák, Dubnička, Brezina, Mutala, Kováčik, Nosický. Tréner A. Duriš.

"17"
Lokomotíva Devínska Nová Ves - FK Dubnica 0:9 (0:2)

Hodnotenie:

Góly: 15.,16.,42.,65.,75. Derka, 45.,50. Matúš, 77. Martinek, 80. Sehnoutek.

FK: Krausko - Drga, Rešetka, Filkorn, Novosad (53. Patka), Martin Vrábel, Martinek, Matúš, Maroš Vrábel, Derka, Sehnoutek. Tréner J. Bútora.

"16"
AFC Nové Mesto nad Váhom - MFK Nová Dubnica 1:3 (1:0)

Hodnotenie:
Odohrali sme hrozný zápas. Nastúpili sme ako keby sa nič nemôže stať. Mysleli sme si, že sa súper porazí sám. Prvý polčas sme hrali bez pohybu bez lopty, profesorsky. Súper, ktorý síce nemal individuálnu kvalitu, hral s chuťou, aktívne, mal dobrý pohyb bez lopty. V prvom polčase sme vyprodukovali jednu strelu mimo brány. Domáci sa po peknej akcii a zlom bránení našej obrany dostal do vedenia v 11. minúte. V priebehu prvého polčasu mal súper ešte dve dobré príležitosti, ktoré nepremenil. Do kabín odchádzali domáci so zaslúženým vedením.
Po prestávke prišlo k miernemu zlepšeniu nášho pohybu, hrali sme na menej dotykov. Začali sme sa dostávať do zakončenia. Aktívny bol najmä Cyprian, ktorý najprv dvakrát v sľubnej príležitosti netrafil bránu. Tretiu svoju príležitosť už Cyprian v 63. minúte premenil a bolo vyrovnané. O dve minúty neskôr po presnom centri Cypriana hlavičkoval Pecuš, brankár loptu vyrazil a Pecuš pohodlne pridal náš druhý gól. Súper hral stále sympaticky s dobrým pohybom a vytváral si strelecké pozície. Tieto strely zneškodnil dobre chytajúci Ježík. Náš tretí gól pridal opäť Pecuš, ktorý po chybe domácej obrany postupoval sám na bránu. V závere mohli domáci zdramatizovať najprv po nedorozumení obrancu a brankára sme si dali takmer vlastný gól, ale malú domov hlavou vytlačil Ježík na brvno. Po ďalšej chybe našej obrany domáci vo vyloženej šanci netrafili bránu.V tomto zápase sme utrpeli víťazstvo. Prístup hráčov a pohyb bez lopty bol zlý.

Góly: 63. Cyprian, 65.,75. Pecuš.

MFK: Ježík - Sepahyar, Slivka, Štiblárik, Pecuš, Matejka, Cyprian, Olešňan, Mikoláš, Drobena, Cingel (73. Marienka). Tréner M. Štiffel.
"15"
Spartak Myjava - FK Dubnica 1:0 (0:0)

Hodnotenie: Prvý polčas bol z našej strany v poriadku, boli sme aktívny, hralo sa väčšinu času na súperovej polovici, dobre sme napádali a kombinovali. Už väčšie problémy sme mali pred súperovou 16-kou, kde bol priestor „zavretý“ a z krídelných priestorov neprichádzali kvalitné centre. Napriek tomu sme mali pár dobrých príležitostí, ktoré domáci brankár chytil, alebo sme netrafili bránku. Druhý polčas bol opakom prvého, nemám tam čo hodnotiť, len poviem toľko, že sme si nevypracovali žiadnu šancu a boli sme potrestaný za našu laxnosť gólom v poslednej minúte. Hralo sa na umelej tráve za obrovskej horúčavy a bol to náš štvrtý zápas za jedenásť dní. Nepíšem to preto, lebo hľadám alibi pre seba, alebo chlapcov, ale videl som na nich, že v závere zápasu „melú“ z posledného

FK: Haško - Gálik (62. Teplička), Barták, Kramlík, Gellér, Kukučka, Dobias, Kuzma (56. Dalibor Suchý), Jambrich, Machara, Dávid Suchý (36. Štefanec). Tréner M. Spurný.

"14"
FK Dubnica - FK Junior Kanianka 0:2 (0:1)

Hodnotenie:

FK: Plešivčák - Cyprian (44. Asani), Golej, Hudák, Srnec, Štefanec, Kunda, Bičan (36. Murko), Duvač, Jambrich (36. Mach), Teplička. Tréner L. Zápotoka.
"13"
Spartak Myjava - FK Dubnica 1:2 (1:2)

Hodnotenie: Proti tabuľkovému susedovi sme odohrali herne dobrý zápas. Pomohol nám k tomu strelený gól v úvode zápasu, keď Púčekova zahraná ŠS s prispením súpera skončila v jeho sieti. Hralo sa obojstranne útočne. Nám sa darilo prenikať po stranách, oproti ostatným zápasom sme presnejšie kombinovali. Súper mal snahu o vyrovnanie a jeho  chvíľa prišla v strede polčasu, keď najskôr po krížnej strele vyrovnal a následne po prísne nariadenom pokutovom kope sa mohol ujať vedenia. Kubo Szabo nás však podržal a strelu k žrdi vyrazil. Záver polčasu patril nám. Najskôr Teplička nevyužil samostatný nájazd po peknej prihrávke Brunnera, úspešnejší bol aktívny Vrábel a strelou do horného rohu nedal brankárovi šancu a nás dostal do polčasového vedenia 2:1. Druhý polčas nepriniesol zmenu v skóre. Nám sa darilo krátkymi prihrávkami držať súpera v dostatočnej vzdialenosti od bránky. Obrana hrala spoľahlivo, nepúšťala súpera do príležitosti na vyrovnanie. Naopak dobré možnosti na zvýšenie mali Púček, Teplićka a v závere mohol poistiť našu výhru Šimko, ale dobre chytajúci brankár súpera zblízka dobre zasiahol. Za predvedený výkon bola naša výhra zaslúžená. Hráči  podali v úmornom teple na umelej tráve kolektívny, bojovný a herne kompaktný výkon, za ktorý si zaslúžia pochvalu.

Góly: 3. Púček, 26. Vrábel.

FK: Szabo - Vrábel, Gališ, Šubert, Bednár, Kováč, Teplička, Púček, Miakiš, Šimko, Červeň, Brunner, Václav, Jankech, Hornák. Tréner Ľ. Hornák.

"12"
FK Dubnica - FK Junior Kanianka 7:0 (3:0)

Hodnotenie: Od prvej minúty zápasu sme mali hru plne pod kontrolou. Aj keď sme spočiatku nepremenili 2-3 výborné príležitosti, bola len otázka času, kedy sa gólovo presadíme. Do polčasu sme strelili tri góly a v druhom sme skórovali ešte štyrikrát, čo svedčí o našej dominancii na ihrisku počas celého zápasu. V prvom polčase zaznamenal hattrick Garyani, ktorý svoje góly strelil vďaka výbornej krídelnej práci bratov Šimkovcov a dobrým výberom miesta v 16-tke súpera. Druhý polčas sme v aktivite nepoľavili, práve naopak. Začali sme aktívnejšie ako v úvode zápasu a ďalej sme hostí držali na ich polovici. Svoj štvrtý gól v zápase pridal Garyani. Postupne sa presadili ešte Gališ a dvakrát Leon Šimko, ktorí si za svoje výborné výkony góly plne zaslúžili. Mužstvo zápas odohralo s nasadením, s chuťou, podalo štandardný výkon a za to im patrí moja pochvala. Tešíme sa na ďalší zápas, v ktorom nás čaká silný súper a líder súťaže Gbely.

Góly: 8.,16.,24.,44. Garyani, 35. Gališ, 40.,52. L.Šimko.

FK: Szabo - Jacko Vrábel, Gališ, Jankech, Hornák, Tran Van, Miakiš, L.Šimko, Teplička, T.Šimko, Garyani, Kováč, Brunner. Tréner M. Ranuša.