V Dubnici na baráž nemyslia: Dobrá škola pre mladých hráčov

Po osemnástich kolách strácala Dubnica na prvú Banskú Bystricu tri body, v novej šesťčlennej tabuľke II. ligy sú však oba tímy s 38 bodmi bok po boku. V skrátenom formáte, o ktorom v utorok rozhodol Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ), sa tak strhne veľký boj o barážovú miestenku.


Zatiaľ, čo v Skalici či v Poprade nevládne s rozhodnutím o dohratí sezóny spokojnosť, v Dubnici sú na reštart pripravení. „Rešpektujeme rozhodnutie VV SFZ. Po dvoch mesiacoch čakania nás teraz čaká šesť týždňov tvrdej práce. Sme pripravení zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Toto rozhodnutie umožní mužstvám s ambíciou dokázať svoju príslušnosť medzi elitou na ihrisku a nie za zeleným stolom,“ povedal v relácii GBS pre RTVS prezident FK Dubnica Peter Švec, ktorý je zároveň aj predsedom Asociácie klubov II. ligy.
                  
Hoci Považania majú veľkú šancu postúpiť do Fortuna ligy, resp. hrať baráž s posledným celkom najvyššej súťaže, otvorene o tom nehovoria. „O baráži určite hovoriť nebudeme. Je pred nami kus práce a dúfam, že sa s tým popasujeme čo najlepšie. Keď to nevyjde, tak to bude aspoň dobrá škola a príprava pre našich mladých hráčov a nováčikov v A-mužstve do novej sezóny, ktorá je tu čo nevidieť,“ ozrejmil svoj postoj Švec a na záver dodal: „Tešíme sa hlavne na fanúšikov a na podporovateľov. Dúfam, že nové a nové uvoľnenia pustia ľudí v čo najväčšom počte na štadióny, a že sa začneme znova zabávať športom.“ 
                   

Zverenci trénerského dua Jakuš - Gergely odohrajú ešte štyri zápasy, ten úvodný až 20. júna v Podbrezovej. Následne doma privítajú Poprad, pocestujú do Skalice a sezónu uzavrú domácim stretnutím proti Banskej Bystrici.
                   
Zdroj: futbal.spravy.sk