Turnaj "U11" FC Nitra 3.6. - 4.6.2017

Nominovaní chlapci:
Húdok Alex, Bednár Denis, Brunner Jakub, Teplička Timotej, Vrábel Adam, Jacko Daniel, Púček Lukáš, Hornák Lukáš, Jankech Ján, Červeň Tobiáš, Langer Norbert, Šimko Timur.

Tréner:   Bútora Juraj, Štiffel Martin

9. miesto:        FC Košice                                       5b
10. miesto:      OBFZ Nitra                                     0b

Hodnotenie trénera:
Odohrali sme výborne obsadený dvojdňový turnaj v Nitre, kde sa zúčastnili výborné mužstvá z celého Slovenska doplnené o výber ObFZ Nitra.
V Sobotu sme odohrali 5 zápasov:
DCA : Košice – prvý zápas proti Košiciam sme od začiatku dominovali, vypracovali sme si množstvo šancí, ale opäť nás zradila koncovka, keď nevieme využívať ani najväčšie šance. Boli sme rýchlejší a vo všetkom lepší.
DCA : Trnava – podali sme výborný výkon proti veľmi kvalitnému súperovi. V zápase sme vyhrávali aj prehrávali, hralo sa vo vysokom tempe hore – dole. Obe mužstvá predviedli veľa pekných akcií. Nakoniec sme s Trnavou uhrali nerozhodný výsledok a s hrou sme boli spokojní.
DCA : DAC – náš najhorší výkon, hrali sme tretí zápas po sebe čo sa možno odzrkadlilo na pohybe a kvalite, boli sme všade neskoro, pomalší a zaslúžene sme prehrali. Súper bol vo všetkom lepší.
DCA : Slovan – opäť sme podali výborný výkon, keď sme hrali vyrovnanú partiu z výborným mužstvom (Slovan hral v sobotu s A mužstvom, v nedeľu s B mužstvom). Hralo sa vo vysokom tempe s výbornými výkonmi a akciami na oboch stranách. Žiaľ zas sme nevyužili vyložené šance, čo nás stálo lepší výsledok ale hra bola výborná.
DCA : Ružomberok – od začiatku sme boli lepším tímom vo všetkých činnostiach, predvádzali sme pekné akcie avšak opäť sme nevyužívali šance. Chlapci boli postupom času nervóznejší lebo sme nevedeli dať góle. Súper sa snažil zakončovať z každej pozície, nehral príliš kombinačne.
V nedeľu sme odohrali 4 zápasy:
DCA : Nitra – proti jednoznačne najlepšiemu tímu sme sa snažili hrať kombinačne. Proti „druhej sedmičke“ sme skórovali aj sme si vypracovali ďalšie šance, ale „prvá sedmička“ bola od nás o triedu lepšia. Technika, rýchlosť a práca s loptou tejto „sedmičky“ boli úžasné. Výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku.
DCA : ObFZ Nitra – súper nedosahoval kvality ostatných súperov. Chlapci hrali kombinačne s peknými akciami a gólmi. Otázkou bolo len koľko šancí využijeme.
DCA : Inter – Pre nás trochu smolný zápas, nehrali sme príliš dobre, snažili sme sa kombinovať, čo sa nám v niektorých fázach aj darilo, avšak v zápase bolo v našej hre veľmi veľa nepresností. Vypracovali sme si aj vyložené príležitosti, ktoré však ostali nevyužité. Súper hral veľmi silovo - dlhá lopta a zrážanie. V podstate dvakrát vystrelil s väčšej vzdialenosti a dal dva góle. Druhý gól sme dostali v poslednej minúte.
DCA : Pohronie – v zápase sme od začiatku dominovali, dali sme pekné góle po pekných akciách. Chlapci sa aj napriek už značnej únave rozlúčili z turnajom vo vysokom tempe a dobrou hrou.

Celkovo sme odohrali veľmi kvalitný a náročný turnaj s najlepšími tímami Slovenska, kde si myslím, že sme hrou obstáli. Vyložene zlý výkon sme podali len proti Dunajskej Strede. Nitra si hrala vlastný turnaj, rozdiely v ich zápasoch boli viditeľné. Tešia nás výkony proti silným tímom Slovana, Trnavy, Košíc a Ružomberka, kde to boli výborné zápasy. Z výsledkového hľadiska nebyť smolného gólu z poslednej minúty proti Interu, obsadili by sme 4. miesto, čo nie je dôležité.
Teší nás prístup hráčov k turnaju, keď v náročných podmienkach (horúčavy, veľa zápasových minút) odovzdali zo seba všetko. Môžeme sa porovnávať aj s tými najlepšími (okrem Nitry) čo je pre nás taktiež pozitívne. Snažili sme sa hrať s každým technický, rýchly futbal čo sa nám viac – menej darilo. Negatívom je premieňanie šancí, často chceme zbytočne doviesť loptu až do prázdnej brány, na druhej strane niektoré gólové akcie boli výborné. Každý z hráčov (okrem brankára) sa na turnaji strelecky presadil. Treba neustále na sebe tvrdo pracovať, zrýchliť a skvalitniť prácu s loptou.

Najlepší hráč: Denis Bednár, Tobiáš Červeň,
Najslabší hráč: Nikto