REGIONS‘ CUP: VÍŤAZNÝ POHÁR OPÄŤ PRE VÝBER ZSFZ

V nedeľu vyvrcholil zápasom o 3. miesto a finálovým duelom Regions‘ Cup, ktorý tento rok hostila umelá tráva v Petržalke. Celkovým víťazom sa stal výber Západoslovenského futbalového zväzu.
Ten si vo finále poradil s výberom Bratislavského futbalového zväzu až po penaltovom rozstrele. Bratislavčania sa v penaltovej lotérii netrafili z bieleho bodu ani raz, pričom hráči ZSFZ premenili všetky možné pokusy. „Západniari“ sú na tróne slovenského turnaja Regions‘ Cupu nepretržite už od ročníka 2015/16. Majstrovský pohár odovzdávali generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment, predseda Bratislavského futbalového zväzu Juraj Jánošík a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

FINÁLE

Výber BFZ – Výber ZSFZ 0:0, 0:3 po strelách z 11 m

– jedenástkový rozstrel (začínali hráči výberu ZSFZ): 1. séria – Šiko (dal) / Janovský (nedal), 2. séria – Gašpar (dal) / Kondrlík (nedal), 3. séria – Cisár (dal) / Schlossár (nedal).

ŽK: Adam, Kubala – Cisár, Valašík.
Rozhodoval: Mastiš.

Výber BFZ: Maluniak – Janovský, Šlehofer, Andrejko, Adam, Betík (46. Kubala), Kondrlík, Hrnčár(75. Ružička), Rybánsky (46. Ronec), Havrila, Schlossár. Tréner K.Marko.

Výber ZSFZ: Strelčík – Ozimý (51. Petruš), Cisár, Gašpar, Zavadzan (61. Hrenák), Holíček, Bartoš (64. Krčula), Marman (64. Šiko), Vaculík, Valašík(64. Pilný), Martinko. Tréner P.Gergely.

POVEDALI PO ZÁPASE

KAROL MARKO (tréner BFZ): „Bola to veľmi dobrá konfronacia vo finále. Súper nás ničím neprekvapil. Regions‘ Cup je veľmi dobrá súťaž, ale nevyhrali sme. Anglická kráľovná sa pýta len na víťazstvo, na to sme nedosiahli. Ukázalo sa, že západokraj má širšiu hráčsku základňu. Dovolím si však povedať, že sme mohli vidieť slušný druholigový zápas, síce hráči sú z tretích líg.“

PETER GERGELY (tréner ZSFZ): „Zápas mal veľmi slušnú úroveň. Moji hráči išli v oboch stretnutiach na dno síl. Myslím si, že dnes sme boli lepší, mohli sme o výsledku rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Zaslúžene sme vyhrali po penaltách. Chceli sme dať šancu všetkým futbalistom, lebo sa už pripravujeme na majstrovstvá Európy amaterských hráčov.“

ZÁPAS O 3. MIESTO

Výber SSFZ – Výber VSFZ 4:0 (2:0)
Góly: 32. Otruba, 38. Totkovič, 81. Dinga, 88. Kapitulčin.
ČK: 62. Binda (VSFZ) – hrubé nešportové správanie,podrazenie súpera vo vyloženej gólovej príležitosti mimo PÚ.
Rozhodoval: Jurenka.

Výber SSFZ: Huszárik – Vasilko, Blaho, Janigloš, Vávro, Totkovič (60. Kapusniak), Slovák (46. Bača), Mich. Žákovič (86. Ma. Žákovič), Boris (86. Kapitulčin), Lukáčik, Otruba (81. Dinga). Tréner M.Targoš.

Výber VSFZ: Binda – Varga, Tomko (63. Tomko), Čurlík (46. Kohút), Babjak, Rindoš (46. Polačšík), Kolpák, Hreha (71. Kuriplach), Straka, Sedláček, Sitarčík. Tréner O.Desiatnik.

POVEDALI PO ZÁPASE

MILOŠ TARGOŠ (tréner SSFZ): „Nedeľný výkon bol lepší ako ten včerajší, keď sme sa len spoznávali. Hrali sme celkom dobre, dali sme štyri góly. Celkovo nie sme až tak spokojní, lebo každý, kto sem prišiel, chcel vyhrať. Aj my sme chceli vyhrať, skončili sme napokon tretí. V sobotu sme mali veľmi ťažkého súpera a my sme sa zišli len v piatok. Neboli sme zohratí a tak to aj vyzeralo. Pred nedeľným duelom sme si pozreli zápas výberu Východoslovenského futbalového zväzu, vedeli sme ako hrajú a prispôsobili sme tomu aj taktiku. Základ bol, že sme súpera napádali vyššie.“

ONDREJ DESIATNIK (tréner VSFZ): „My sme ani v sobotu a ani v nedeľu neodohrali extra stretnutie. Chlapcov som v niektorých fázach hry ani nespoznával. Máme na čom stavať, ale tí chlapci, ktorí boli mladší a dostali príležitosť, nechytili sa jej. Niektorí hráči sa turnaja chceli zúčastniť, niektorí nie, ďalší mali zdravotné či rodinné problémy. Výber sa napokon urobil z tých hráčov, čo sme mali k dispozícii. Neukazali sme sa v najlepšom svetle, ale to je futbalový život a musíme ísť ďalej.“

Výsledkový sumár Regions‘ Cupu 2018/19

sobota

výber SSFZ – výber BFZ 1:4

výber ZSFZ – výber VSFZ 3:1

nedeľa

o 3. miesto výber SSFZ – výber VSFZ 4:0

finále výber BFZ – výber ZSFZ 0:0, 0:3 po strelách z 11 m
        
AKO SA UMIESTNILI TÍMY NA REGIONS‘ CUPE DOPOSIAĽ?​
2015/16 → 1.
výber ZSFZ, 2. výber SSFZ, 3. výber VSFZ, 4. výber BFZ
2016/17 1. výber ZSFZ, 2. výber BFZ, 3. výber VSFZ, 4. výber SSFZ
2017/18 → 1. výber ZSFZ, 2. výber BFZ, 3. výber SSFZ, 4. výber VSFZ
2018/19 → 1. výber ZSFZ, 2. výber BFZ, 3. výber SSFZ, 4. výber VSFZ
    
Zdroj: futbalsfz.sk