Prvá trénerská zmena v druhej lige. Po ôsmich zápasoch prichádza skúsený Čech

 

DUBNICA, BRATISLAVA. Na lavičke druholigového celku FK Dubnica nad Váhom končí tréner Andy Smith.

Novým trénerom sa stal Bohumil Pánik.

Pokles po skvelom úvode

41-ročný severoírsky Andy Smith viedol Dubničanov v ôsmich zápasoch, jeho bilancia bola tri výhry, jedna remíza a štyri prehry. S desiatimi bodmi je Dubnica momentálne na desiatom mieste druhej najvyššej súťaže.

Po skvelom úvode sezóny prišla zlá séria a pokles v tabuľke. V posledných štyroch zápasoch získala Dubnica iba bod.

Chcel baviť divákov

Andy Smith bol jediným zahraničným trénerom v našich dvoch najvyšších súťažiach (ak nerátame Čechov).

Ako hráč pôsobil v Severnom Írsku, Škótsku, Anglicku, Portugalsku a v Belgicku. Na konte má aj 18 štartov za severoírsku reprezentáciu.
 

FK Dubnica bol jeho prvý angažmán v úlohe hlavného trénera. „Moja filozofia je baviť sa futbalom a baviť ním aj divákov. Takéto nastavenie som mal ako hráč a toto vyznávam aj ako tréner. Každý deň sa snažím naučiť niečo o svojich hráčoch aj o sebe,“ povedal v rozhovore pre Sportnet.

So Zlínom vyhral trofeje

Klub o zmene trénera informoval na sociálnej sieti. „FK Dubnica nad Váhom a tréner Andrew Smith sa dohodli na ukončení spolupráce ku dňu 6.9.2022,“ uviedol klub.
 

Je to prvá trénerská zmena v druhej lige v aktuálnom ročníku.

Novým trénerom Dubnice sa stal Bohumil Páník. 65-ročný český odborník bol naposledy hlavným trénerom MFK Karviná, ktorý viedol od októbra 2021 do mája tohto roku.

Predtým pôsobil vo viacerých českých i poľských kluboch, viedol Zlín, Olomouc, Ostravu i Lech Poznan alebo Pogoň Szczecin. V sezóne 2016/17 získal so Zlínom Český pohár a následne aj Česko-slovenský Superpohár.

Do klubu prichádza aj s asistentom Janom Sombergom.

Zdroj: sportnet.sme.sk