Pozápasový rozhovor s hlavným trénerom Andym Smithom


Ako by ste zhodnotili dnešný zápas?
 
Futbal je o bodoch. Získali sme tri body, ale nehrali sme tak dobre, ako sme schopní. Minulý týždeň sme boli fantastickí, vytvorili sme si nejaké šance ale nevyužili sme ich. Dnes sme svoje šance využili. A budeme pokračovať pozitívne naladení. Zo zápasu si môžeme zobrať veľa pozitív, aj keď sme nehrali tak dobre, ako sme schopní. A musíme byť k sebe úprimní. Viete, každý deň prichádzame do práce, aby sme urobili to najlepšie, takže vieme, že sme dnes nehrali podľa našich možností. Ale získali sme tri body a ideme do ďalšieho zápasu.
 
V prvom polčase v 28. minúte tam bola situácia, kedy hostia mohli ísť do vedenia ale zastavil ich skvelý zákrok Vavrúša, po ktorom ste dvakrát skórovali. Bol to možno ten kľúčový moment zápasu?
 
V zápase bolo kľúčovým to, že my sme dali gól a oni to neurobili, jednoducho je to tak. Minulý týždeň bolo v zápase veľa kľúčových momentov, nepremenili sme penaltu a súper skóroval. Taký je život, ale poučili sme sa z vlastných chýb. Futbal je krásna hra, takže chcem aby moji hráči išli na ihrisko a užili si to. Môžeme sa sústrediť na ďalší zápas.
 
 
Prvýkrát trénujete na Slovensku, ako sa vám tu páči a ako hodnotíte level našej druhej ligy?
 
Úroveň súťaže je vysoká. Je tam mnoho konkurencieschopných tímov a dobrých hráčov. Cítim sa tu veľmi príjemne, ľudia sú fantastickí, veľmi domácki a odkedy som sem prišiel sa vďaka všetkým cítim ako doma. Užívam si to tu. Počasie je na mňa možno až príliš horúce ale zvládam to. Pracujem s novými ľuďmi a kultúrou a je to fantastické, všetci sú ku mne naozaj milí a ja len chcem urobiť to najlepšie čo môžem.