Píšu o nás noviny

Tradičný klub na vzostupe. Dubnickému futbalu svitá na lepšie časy!

Dubnica mala vždy na slovenskej futbalovej scéne svoje meno, veď už za čias Československa hrávala od sedemdesiatych rokov prvú slovenskú ligu. No a po osamostatnení sa prebojovala do najvyššej slovenskej súťaže, ktorú hrávala pravidelne.

O Dubnici sa dokonca hovorievalo ako o bašte slovenského futbalu, z ktorej vyšlo hneď niekoľko reprezentantov. Zostup v roku 2011 však znamenal pre dubnický futbal zlom. Nieže by dovtedy v klube bola po finančnej stránke ideálna situácia, no od tej chvíle to bolo ešte horšie. Roky tápania v druhej lige skončili v roku 2015 zostupom do tretej ligy, z ktorej klub takmer vypadol do štvrtej. No a aktuálna sezóna opäť začala zle, veď z dôvodu reorganizácie bude z 3. ligy Západ vypadávať zrejme až päť či šesť tímov. Dubnici patrila po jeseni až sedemnásta priečka z devätnástich klubov.


Na jar je však v klube úplne iná situácia. Jesenná bilancia 4-3-11 sa zmenila na aktuálnu bilanciu 8-6-11. Klub teda získal za sedem kôl toľko bodov, ako za celú jeseň. A to bola Dubnica blízko výhry i v ďalších dvoch zápasoch. Počas uplynulého víkendu MFK Dubnica rozdrvila klub FC Horses (po novom sídliaci v Bánovciach nad Bebravou) 4:0, čím vyrovnala svoje najvyššie víťazstvo od zostupu z najvyššej súťaže.

Do klubu sa vrátilo niekoľko odchovancov a tím bol doplnený niekoľkými skúsenejšími hráčmi, čo je na ihrisku cítiť. Z beznádejnej situácie sa Dubnica vyšplhala už na trináste miesto, pričom len bod pred ňou sú ďalšie dva tímy. Uvidíme, ako vysoko sa Dubnica na jar vyšplhá. A aký osud bude tento klub čakať v budúcnosti.

Foto: Facebook, Sportovymagazin.sk