Novodubnický Mikulášsky turnaj

V sobotu 8. decembra sa v Športovej hale v Novej Dubnici uskutočnil ďalší ročník Mikulášskeho turnaja vo futbale starších žiakov U 15 a mladších. O víťaznú trofej bojovalo šesť tímov, ktoré hrali každý s každým. Novovzniknutý klub FK Nová Dubnica pokračuje v dlhoročnej tradícii, ktorú založil mládežnícky tréner Milan Úradník. Teší nás, že všetkých pätnásť zápasov sa odohralo v duchu fair play a tímy ukázali súťaživosť a snahu o čo najlepší výsledok až do konca. Od začiatku ostatných prevyšovali ŠK LR Crystal Lednické Rovne a FK Dubnica nad Váhom, ku ktorej sa v závere priklonilo šťastie a odniesla si víťazný pohár. Vďaku za pomoc si okrem mesta zaslúžia aj Jozef Záhorský a kvarteto mladých rozhodcov Kupecký, Husár, Vaský a Balážik, zhodnotila žiacky turnaj prezidentka Klubu FK Nová Dubnica Andrea Vaská.
          

FK Dubnica nad Váhom aj ŠK LR Crystal Lednické Rovne po dvoch výhrach sa rozišli vo vzájomnom dueli nerozhodne 1:1. Keď oba tímy vyhrali aj ďalšie duely, vyzeralo to, že o víťazovi rozhodne skóre. Po výhre Dubnice nad Ilavou potrebovali na prvenstvo vyhrať Lednické Rovne minimálne o gól, no prinajmenej 5:4, lebo pri rovnakom rozdieli by mali menej strelených gólov. Kolačín, ktorý bojoval o tretiu priečku, uhral bezgólovú remízu, po ktorej sa z prvenstva tešila FK Dubnica nad Váhom, ktorá mala o dva body viac ako sklári.
         
Výsledky:
FK Nová Dubnica  – ŠK LR Crystal Lednické Rovne 0:6
FK Dubnica nad Váhom – FK Slovan 1919 Bolešov 4:0
TJ Družstevník Kolačín – MFK Ilava 4:0
FK Nová Dubnica – FK Dubnica nad Váhom 2:4
ŠK LR Crystal Lednické Rovne – MFK Ilava 5:0
FK Slovan 1919 Bolešov – TJ Družstevník Kolačín 1:1
MFK Ilava – FK Slovan 1919 Bolešov 2:1
ŠK LR Crystal Lednické Rovne – FK Dubnica nad Váhom 1:1
FK Nová Dubnica – TJ Družstevník Kolačín 2:2
FK Dubnica nad Váhom – TJ Družstevník Kolačín 5:0
ŠK LR Crystal Lednické Rovne – FK Slovan 1919 Bolešov 5:0
FK Nová Dubnica – MFK Ilava 2:2
FK Nová Dubnica – FK Slovan 1919 Bolešov 4:0
MFK Ilava – FK Dubnica nad Váhom 1:7
FK Nová Dubnica – Led. Rovne 0:0
          

Po turnaji ocenili najlepších Milan Úradník a predseda športovej komisie Vincent Bezdeda.
             

Najlepší hráč bol Dominik Hajdina z FK Nová Dubnica, za najlepšieho brankára vyhlásili Maroša Mojta z MFK Ilava a najlepším strelcom sa stal Patrik Vajdík z ŠK LR Crystal Lednické Rovne.
       
Zdroj: mypovazska.sme.sk