Nitra pustí na zápas sezóny priaznivcov zadarmo, Dubnica svojmu fanklub...

Úvodný barážový zápas o postup, resp. zotrvanie vo Fortuna lige medzi Dubnicou a Nitrou sa skončil bezgólovou remízou. Priebeh duelu naznačil, že oba celky sú na tom aktuálne výkonnostne dosť podobne, a tak je pred piatkovou odvetou pod Zoborom všetko otvorené.
Dubničanov v utorok hnalo vpred takmer 3-tisíc priaznivcov a atmosféra bola naozaj prvoligová. V Nitre, ktorá sa v tejto sezóne trápi, pravdepodobne podobný počet očakávať nemožno. Vedenie klubu si ale uvedomuje, že mužstvo fanúšikov potrebuje, a preto sa rozhodlo, že na najdôležitejší zápas sezóny bude vstupné pre obyvateľov mesta Nitra a ľudí z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce zadarmo.
               

„Spoločne tak chceme umožniť vstup nielen širokej športovej verejnosti, ale aj klubom a ich hráčom. Sme si vedomí toho, že nie oni potrebujú nás, ale my ich potrebujeme omnoho viac. Preto budeme veľmi radi, keď budete v piatok večer našim dvanástym hráčom a spoločne zachránime Nitru vo Fortuna lige. Pri vstupe na štadión sa bude potrebné preukázať platným občianskym preukazom, resp. dokladom o pobyte v rámci mesta či okresu. Pre ostatných fanúšikov bude k dispozícii v deň zápasu pokladňa od 18.00 h, kde si budú môcť zakúpiť lístok v jednotnej cene 5 eur,“ informoval FC Nitra na svojej oficiálnej facebookovej stránke.
                   

„Sme si vedomí dôležitosti a vážnosti piatkového stretnutia, v ktorom nám pôjde o existenciu vo Fortuna lige. Vieme, že fanúšik nášho klubu je náročný, a preto sa nebudeme v danom momente vyhovárať na situáciu a dlhodobé medializované fungovanie v klube. Chceme ubezpečiť verejnosť, že vedenie robí a z legislatívneho hľadiska urobilo všetko preto, aby sa Fortuna liga hrala na našom štadióne aj budúcu sezónu,“ dodávajú „Corgoni“, pričom k vedeniu sa pridali i hráči: „Plne si uvedomujeme, že nám niektoré zápasy nevyšli podľa vašich ani našich predstáv a zisk stratených bodov z týchto stretnutí by nám zabezpečil lepšie postavenie v súčasnej tabuľke. Ale momentálnu situáciu berieme ako fakt a jediné, čo teraz môžeme urobiť, je zabojovať spoločnými silami za Nitru a zachrániť ju vo Fortuna lige. Ďakujeme verným fanúšikom, ktorí na nás nezanevreli ani počas tohto náročného obdobia a stále nám držia palce."
                      

Samozrejme, o barážovú odvetu majú eminentný záujem aj priaznivci Dubnice, hoci počet lístkov do sektoru hostí je obmedzený. Tí priaznivci, ktorí budú Dubnicu hnať vpred, nezaplatia za lístok ani cent. Každému fanúšikovi v sektore hostí totiž klub preplatí cenu vstupenky. Palec hore!
                
Zdroj: futbal.spravy.sk – Tomáš Zagiba