Komentár: Palec hore Gergelymu a Vargovi

Druhá futbalová liga má za sebou sedem kôl a jej doterajší vývoj možno hodnotiť ako prekvapujúci. Naozaj len málokto čakal, že líderské opraty budú v tejto fáze súťaže pevne držať Dubničania. A ešte menej bolo tých, ktorí by pripúšťali, že tím z Považia bude po siedmich zápasoch na čele tabuľky bez straty čo len jediného bodu.
                
Palec hore však patrí aj Banskobystričanom, za Dubnicou momentálne zaostávajú o tri body. Tí síce na konte už jednu prehru majú, ale facka v úvodnom domácom súboji proti žilinskej rezerve ich naštartovala, takže Dukla nasledujúcich šesť zápasov vyhrala. Oba tímy takýto začiatok zaradil do okruhu vážnych ašpirantov na popredné umiestnenie.

             
Je pravda, že byť na najvrchnejších poschodiach tabuľky (1. priečka znamená priamy postup do najvyššej súťaže, druhá miestenku v baráži) po 7. kole ešte nič neznamená. Veď v minulom ročníku bolo v tejto fáze súťaže lídrom Komárno so 17 bodmi pred Skalicou, no KFC napokon skončil v konečnej tabuľke až piaty a Skalica tretia. Pre zaujímavosť, Dubnica bola pred rokom v tomto čase trinásta so šiestimi bodmi, Banská Bystrica deviata so siedmimi.
                
V každom prípade je potešiteľné, že tradičné značky – Dubnica i Banská Bystrica – ktoré boli v začiatkoch éry samostatnosti slovenského futbalu súčasťou našej najvyššej súťaže, ožívajú. Obe by sa radi medzi slovenskú elitu vrátili. Za doterajšie výsledky si zverenci trénerov Petra Gergelyho a Stanislava Vargu zaslúžia pochvalu a potlesk. Sú však iba na začiatku dlhej cesty. A bič vždy plieska až na konci.
                 
Zdroj: Šport.sk – Vladimír Kikuš