II. LIGA – Stretnutie pred štartom jari, Richtárik: Toto je priestor, aby sme rozobrati to, čo Vás zaujíma

Zástupcovia druholigových klubov sa v stredu stretli v Banskej Bystrici na pracovnom stretnutí pred jarnou časťou sezóny 2019/20. Na programe mali niekoľko bodov, napríklad stav infraštruktúry štadiónov, videoanalýzu problémových situácií z jesennej časti či marketingové aktivity.
                 

Na úvod stretnutia privítal funkcionárov predseda Komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik. „Ďakujem, že ste prišli. Toto je priestor, aby sme sa pred začiatkom jari stretli a rozobrali to, čo zaujíma vás a aj nás,“ povedal Miroslav Richtárik. Po ňom sa prihovoril účastníkom pracovného stretnutia prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. „Ďakujem za pozvanie. Jesenná časť nám ukázala, že súťaž má veľkú kvalitu. Je na vyššej úrovni, ako pred dvoma rokmi, čo sa ukázalo pri rokovaniach s rôznymi partnermi. Prebiehajú s nimi rokovania a verím, že na jeseň ich budeme mať,“ vravel prvý muž slovenského futbalu.
                       
Dôležitým bodom, s ktorým Miroslav Richtárik oboznámil kluby, bola certifikácia štadiónov. „Problémy nám nastali so štadiónom Banskej Bystrice, na Štiavničkách totiž prebieha rekonštrukcia. Banskobystričania by však mali jar odohrať vo Zvolene. Momentálne je to v riešení. Problém nastal aj so štadiónom v Bardejove. Veríme, že všetko úspešne dopadne a tímy budú môcť hrať domáce zápasy na svojich ihriskách,“ zaprial si riaditeľ druhej najvyššej súťaže.
        

autor: SFZ, zdroj: SFZ, Predseda komisie rozhodcov Marián Ružbarský ukázal problémové situácie z jesennej časti.
                                  

Za SFZ prišiel na stretnutie aj predseda komisie rozhodcov Marián Ružbarský, ktorý zástupcom klubov ukázal problémové situácie z jesennej časti a priblížil aj účinnosť pravidiel, ktoré vstúpili do platnosti pred aktuálnou sezónou. „Aj minulý rok sme vám ukázali chyby rozhodcov v zápasoch a malo to z radov klubov priaznivý ohlas. Preto si sporné situácie a nové pravidlá opäť priblížime. Radi to budeme praktizovať aj do budúcna,“ konštatoval Ružbarský.
               

Na konci si zástupcovia klubov prevzali nové svetelné tabule na striedanie a niektorí aj stojany na lopty, ostatní ich dostanú v najbližších dňoch. „Svetelná tabuľa má až osem pamätí, je moderná a elektronická a čísla na nej budú zreteľne vidieť za každého počasia. Jej ovládanie je však jednoduché a mala by pomôcť k rýchlejšiemu a plynulejšiemu striedaniu hráčov. Rozhodca si môže všetko predpripraviť a v momente striedaní, už len signalizovať čísla hráčov. Čo sa týka stojanov, tie budú pre kluby ďalšou novinkou. Týmto krokom pokračujeme v skvalitňovaní materiálno-technického zabezpečenia klubov. Jarná časť sa bude hrať s loptami Adidas conext19, s ktorými sa hralo aj v jesennej časti,“ konštatoval Richtárik.
  
Zdroj: futbalsfz.sk – Beanislav Sarňák