GRASSROOTS – Finálový turnaj 23. ročníka McDonald's Cup 2021/22 v dňoch 9.-10. júna v Senci

Do celoslovenského finále postúpilo 8 tímov – víťazov jednotlivých krajských kôl. Družstvá budú na finálovom turnaji rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, každý z účastníkov tak odohrá v rámci základnej skupiny po tri zápasy. V nadstavbovej časti turnaja budú súperiť tímy na 3. a 4. miestach oboch skupín o celkové 5.-8. miesto na turnaji, družstvá na prvých dvoch priečkach jednotlivých skupín budú súperiť o celkové 1.-4. miesto.

Turnaj McDonald's Cup je školská súťaž v malom futbale pre 10-členné koedukované družstvá chlapcov a dievčat 1. stupňa základných škôl do 10 rokov (nar. 1. 9. 2011 a mladší). Účasť dievčat v družstve je nevyhnutnou podmienkou, družstvá hrajú v počte hráčov4 + 1, pričom na hracej ploche musí byť počas zápasu minimálne jedno dievča.

Žiak/žiačka môže v turnaji nastúpiť len za jednu školu, t. j. musí byť žiakom/žiačkou tej istej školy kontinuálne od 2. 9. 2021 do 30. 6. 2022. Výnimku udelili organizátori len žiakom/žiačkam so zmenou trvalého bydliska, pričom výnimka sa vzťahuje len po úroveň regionálnych kôl. Mužstvá získavajú 3 body za výhru, 1 bod za remízu, 0 bodov za prehru, o konečnom poradí v skupine rozhoduje počet získaných bodov zo všetkých odohraných zápasov. Pri rovnakom počte bodov medzi účastníkmi (pri zhode dvoch a viac družstiev) rozhodujú o poradí v skupine nasledujúce kritériá:

a) väčší počet získaných bodov zo vzájomných zápasov
b) vyšší gólový rozdiel zo vzájomných zápasov
c) väčší počet strelených gólov zo vzájomných zápasov
d) vyšší gólový rozdiel zo všetkých zápasov
e) väčší počet strelených gólov zo všetkých zápasov
f) kopy zo značky PK v počte 5 kopov alebo až do rozhodnutia

Patrónom projektu je slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík a brankárka ženskej futbalovej reprezentácie SR Mária Korenčiová.
 
 
 

ÚČASTNÍCI FINÁLOVÉHO TURNAJA:
Bratislavský kraj: Základná škola, Tbiliská 4, Bratislava
Trnavský kraj: Základná škola, K. Mahra, Trnava
Trenčiansky kraj: Základná škola, L. Novomeského, Trenčín
Nitriansky kraj: Základná škola, Tulipánova, Nitra
Žilinský kraj: Základná škola s ZŠ, J. Kronera, Martin
Banskobystrický kraj: Základná škola s MŠ, Tajovského, Badín
Košický kraj: Základná škola, Okružná, Michalovce
Prešovský kraj: Základná škola, Víťaz

Kompletné informácie k finálovému turnaju - TU

PROGRAM FINÁLOVÉHO TURNAJA: