FK Dubnica remizovala s MŠK Púchov, oba tímy sa zachránili

 

Púchov má v konečnej tabuľke na 12. mieste rovnako ako Rohožník 29 bodov, no v jeho prospech hovorí lepšia bilancia zo vzájomných zápasov.

Dubnica nad Váhom 20. mája (TASR) - Futbalisti FK Dubnica remizovali v dueli záverečného 30. kola II. ligy v považskom derby s MŠK Púchov 0:0. Výsledok znamená pre oba tímy záchranu v druhej najvyššej súťaži.

Púchov má v konečnej tabuľke na 12. mieste rovnako ako Rohožník 29 bodov, no v jeho prospech hovorí lepšia bilancia zo vzájomných zápasov. Dubnica skončila jedenásta.

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali II. ligu s päťbodovým náskokom. V piatok vyhrali v dueli záverečného 30. kola súťaže na ihrisku rezervy bratislavského Slovana 2:1. Podbrezová si vybojovala priamy postup do Fortuna ligy, rovnako ako druhá Dukla Banská Bystrica. Tá sa vyhla plánovanej baráži po nesplnení fortunaligových licenčných podmienok zo strany Serede a nahradí ju medzi elitou.

Záverečné kolo rozhodlo, že okrem Partizána Bardejov a MŠK Námestovo obsadili zostupové priečky v druhej najvyššej súťaži aj FC Rohožník a ŠK Slovan Bratislava B. Rohožník klesol na 13. miesto po domácej prehre s Banskou Bystricou 1:3, "béčko" Slovana sa v dueli s víťazom súťaže zo 14. pozície neodlepilo. Záchrane sa tesne vyhol MŠK Púchov po remíze 0:0 v považskom derby v Dubnici - na konte má v konečnej tabuľke rovnako ako Rohožník 29 bodov, no v jeho prospech hovorí lepšia bilancia zo vzájomných zápasov. Definitívny počet zostupujúcich však ešte môže ovplyvniť to, či si prihlášku do II. ligy podajú všetci víťazi regionálnych tretích líg.