FATK | AS TRENČÍN A TSK PODPORILI NOVÚ SÚŤAŽ PRÍPRAVIEK

 

Slovenský futbalový zväz schválil pred štartom nového ročníka našim klubom podporovanú zmenu v súťažiach prípraviek v našom regióne. Podnet prišiel z prostredia nedávno založenej Futbalovej akadémie Trenčianskeho kraja (FATK) a finančnú podporu mu dal Trenčiansky samosprávny kraj.

„Podarilo sa nám vecne vyargumentovať, aby v súťažiach prípraviek U9, U10 a U11 vznikla samostatná liga. Štartujú v nej všetky okresné mestá nášho kraja s výnimkou Dubnice zastupujúcej Ilavský kraj,“ povedal manažér FATK Ľubomír Talda.

V novozaloženej skupine Ligy SFZ pre prípravky pôsobia AS Trenčín, AFC Nové Mesto nad Váhom, Spartak Myjava, MŠK Púchov, MŠK Považská Bystrica, FK Dubnica nad Váhom, FK Tempo Partizánske, MFC Spartak Bánovce nad Bebravou a FC Baník Prievidza.

„Žiadosť o vytvorenie súťaže v hraniciach Trenčianskeho samosprávneho kraja sme podporili viacerými argumentami. Sme radi, že napokon našli odozvu. Jedným z najsilnejších bolo prepojenie profesionálneho prvoligového a druholigového futbalu s amatérskym, ktorý musí byť životaschopným podhubím pre profesionálne kluby. Aj preto je dôležitá kooperácia a podpora namiesto konfrontácie,“ dodal Talda.


Zdroj: astrencin.sk