Fantastický štart Dubnice, o postupe sa (ešte) nehovorí: Spýtajte sa po desiatom kole

Štyri odohrané zápasy, dvanásť bodov, trinásť strelených gólov. Futbalisti Dubnice nad Váhom majú za sebou výborný vstup do sezóny. Po víkendovom štvrtom kole druhej ligy sa osamostatnili na čele tabuľky ako jediný tím, ktorý ešte neprehral, ba dokonca nestratil ani bod.
         
Postup? Spýtajte sa po desiatom kole
"Napriek stopercentnej bilancii sa v Dubnici ešte o možnom boji o postup do Fortuna ligy nerozpráva. „Po štvrtom kole o niečom takom ťažko hovoriť. Uvidíme, kde budeme po desiatom kole a od toho sa budú odvíjať naše ambície,“ povedal pre ProFutbal.sk skúsený tréner Peter Gergely: „Zatiaľ však panuje maximálna spokojnosť. Nepočítali sme s tým, že budeme mať dvanásť bodov. Navyše, dali sme v troch stretnutiach po sebe štyri góly. Chceme hrať smerom dopredu, máme šance a našťastie sa nám ich darí premieňať.“

Ružomberok B - Dubnica
Po tesnej výhre s Bardejovom 1:0 prišli na rad tri konfrontácie s rezervami, resp. farmami fortunaligových klubov. Výhry nad Žilinou, Šamorínom a Ružomberkom mali jedno spoločné, Dubnica zakaždým strelila štyri góly. „Proti rezervám to je iný štýl futbalu ako proti skúsenejším súperom. Je to stretnutie hore-dole. Padá veľa gólov, má to dobrú úroveň a tempo. Tieto zápasy sa musia fanúšikom páčiť,“ pokračuje bývalý tréner Zlatých Moraviec a Myjavy.
               
Priemer viac ako tri strelené góly na zápas je výbornou vizitkou ofenzívy. „Teší nás herný prejav aj produktivita. Samozrejme, sú tam aj chyby, máme v tíme veľa mladých hráčov, ale jazdia, idú na doraz a v tomto smere to je v poriadku,“ vraví 55-ročný lodivod, ktorý má bohaté skúsenosti aj z najvyššej súťaže. Ako by odhadol silu svojho súčasného tímu? „Som presvedčený o tom, že sa stále môžeme zlepšovať. Sme mladý tím, aj hráči, ktorí nastúpia z lavičky, naskočia do zápasu dobre. Pri domácej výhre so Šamorínom prakticky rozhodli, resp. mali na výhre veľkú zásluhu. Dobre trénujeme, nevidím dôvod na to, aby sme nehrali ešte lepšie,“ dodal Gergely.
                  
Čo strela, to gól, usmieva sa navrátilec Kuzma

Popri kapitánovi Daliborovi Plevovi je najznámejším menom na súpiske Dubničanov Marek Kuzma. Útočník, ktorý ešte na jar dvanásťkrát naskočil do Fortuna ligy v drese Serede, pôsobil v minulosti aj v Zlatých Moravciach, Myjave, Slovane či v Banskej Bystrici. „Myslím si, že medzi prvou a druhou ligou nie je až taký veľký rozdiel. V druhej lige je to viac o súbojoch, hrajú v nej mladí behaví chalani. Niekedy to je tak, že sa skoro zbavujú lopty, chýbajú im skúsenosti. Zásadný rozdiel vo futbale však nevidím,“ porovnával rozdiely 31-ročný hrot.
               
Minuloročný nováčik skončil vo svojej premiérovej sezóne na siedmom mieste. Zdá sa, že tento rok by mohli Považania smerovať vyššie. „Je ešte príliš skoro hovoriť o nejakých postupových ambíciách. No priznám sa, že neviem, či som v kariére zažil takýto vstup do sezóny. Je to super pocit, musíme pokračovať takto ďalej,“ hovoril spokojným tónom Kuzma: „Je to len začiatok súťaže. Tí najsilnejší súperi ako Poprad, Skalica či Banská Bystrica ešte len prídu. Po týchto stretnutiach sa môžeme baviť o tom, či máme na postup alebo nie.“
Marek Kuzma, vpravo
Futbalistu, ktorý si pripísal na svoje konto viac ako dvesto štartov v najvyššej slovenskej súťaži, prekvapil gólostroj mužstva na začiatku sezóny. „Robíme si srandu, že čo vystrelíme na bránku, z toho je gól. Verím, že takto budeme pokračovať celú súťaž,“ povedal dubnický odchovanec, ktorý sa v rodnom klube zatiaľ presadil jediný raz: „Budem rád, keď chalanom pomôžem k dobrým výsledkom, hlavne skúsenosťami, prihrávkami, gólmi. A možno z toho bude aj postup, ktovie.“
                   
Po rokoch putovania po slovenských a zahraničných kluboch zamieril bývalý mládežnícky reprezentant domov. Vrátil sa tam, kde v sezóne 2005/2006 ako sedemnásťročný prvý raz okúsil seniorský futbal. A ako sám priznáva, môže to byť jeho posledný angažmán. „Priznám sa, že som rozmýšľal nad tým, že by som v Dubnici už aj zostal a popri futbale by som pracoval. Uvidíme, nechcem špekulovať, chcem hrať futbal čo najdlhšie, pokiaľ mi to zdravie dovolí. Potom sa rozhodnem, čo ďalej,“ uzavrel rozhovor pre ProFutbal.sk Marek Kuzma.
              
Zdroj:
ProFutbal.sk – Lukáš Maťokár