Dubnický brankár Digaňa po víťazstve v súťaži: Dokázali sme sa zomknúť

„Tak sme majstri, no a čo... Titul je náš...“ To boli chorály, ktoré spievali vytešení hráči Dubnice s fanúšikmi po záverečnom hvizde sobotného stretnutia 5. kola Skupiny o postup do Fortuna ligy. V zápase zdolali futbalistov Banskej Bystrice 4:1 a zabezpečili si prvé miesto v II. lige a zároveň aj pozíciu v barážovom dvojzápase proti FC Nitra o miestenku v najvyššej súťaži pre súťažný ročník 2020/21.
Dubničanov niekoľkými priam až zázračnými zákrokmi podržal brankár Tomáš Digaňa. Ten zlikvidoval šance Staršého, Migaľu, Polievku či Vujoševiča. „Najťažšie pre mňa asi bolo vyraziť za stavu 1:0 hlavičku Migaľu. Ten svoj pokus zakončoval do môjho protipohybu a lopta šla k žrdi. Stihol som ju našťastie vytesniť na roh. Dôležitý zákrok som mal aj za stavu 3:0, keď som vychytal Vujoševiča. Banskobystričania nás vtedy zatlačili a kebyže inkasujem, mohlo sa to ešte rôzne vyvíjať,“ povedal po stretnutí pre futbalnet.sk vymrznutý, ale šťastný brankár Dubnice Tomáš Digaňa, ktorý výhru 4:1 nečakal: „To nečakal asi nikto. Dokázali sme sa zomknúť, v kabíne sme sa vyhecovali, povedali sme si, že na tento zápas sme čakali celú sezónu. Dali sme dva góly, súper to potom musel otvoriť. To nám vyhovovalo a my sme dokázali pridať ďalšie zásahy.“
               

Špeciálny zápas to mohol byť pre zakončovateľa Banskej Bystrice Miladina Vujoševiča, ktorý pred príchodom do Dukly hral práve za Dubnicu a brankár Digaňa ho dokázal vychytať. „To či urobil správny krok, musí vedieť on sám. Možno mu ponúkli lepšie podmienky, to ja už neviem...“ skonštatoval Digaňa.
             

Dubničania v sobotu ešte na oslavy nemysleli, predsa v utorok a v piatok ich čaká barážový dvojzápas o Fortuna ligu proti FC Nitra, ktorý skončil v najvyššej súťaži na poslednom mieste. „V nedeľu a pondelok máme tréningy, v utorok zápas... Oslavy prídu možno až potom,“ zakončil Digaňa.
               

Jedným z najskúsenejších hráčov Dubnice je tamojší odchovanec Dalibor Pleva. Ten počas bohatej kariéry hral aj za Banskú Bystricu. „Za rok tvrdej práce sa nám to teraz vrátilo. Počas celej jesene sme bojovali o čelo tabuľky, neprestali sme makať ani počas koronavírusovej prestávky. Verili sme, že ročník dokážeme dotiahnuť do úspešného konca a teraz sme radi, že sa nám to podarilo,“ uviedol Pleva a pokračoval: „Možno niektorí čakali remízu, tá by však pre nás nič neriešila. Ja som veril v naše víťazstvo. Chalanom som hovoril, že doma sme silní a prečo by sa to nemohlo podariť, hoci Bystria má skúsené mužstvo.“
          

Niečo podobné už Pleva zažil. „Vyhrať druhú ligu sa mi podarilo už v Poľsku. Sú to dva najkrajšie momenty v mojej kariére,“ vyhlásil Pleva.
     
Zdroj: 
futbalnet.sk – Branislav Sarňák