Asociácia klubov II.futbalovej ligy s novým vedením

 

 

Predsedom predstavenstva Asociácie sa stal Andrej Kalina, ktorý vo funkcii nahradí Norberta Csutoru.

 

V utorok 30.augusta sa v Kremničke stretli zástupcovia druholigových klubov, združených v Asociácii, aby si v rámci valného zhromaždenia zvolili nové vedenie a prediskutovali nastavenie cieľov do ďalšieho obdobia. Výrazné zmeny v personálnom obsadení Asociácie totiž spôsobili zmeny v menoslove účastníkov druhej ligy, keď po minulej sezóne až päť členov opustilo druholigovú súťaž (FK Železiarne Podbrezová, MFK Dukla Banská Bystrica, MFK Skalica postúpili do Fortuna ligy, Partizán Bardejov a FC Rohožník zostúpili do nižších súťaží) a z funkcie predsedu predstavenstva Asociácie odstúpil Ing. Norbert Csutora.  

Druholigové kluby na valnom zhromaždení schválili prijatie nových členov, ktorí doplnili druholigový peloton po postupe z tretích líg, resp. zostupe z Fortuna ligy v prípade FK Pohronie. Nové zloženie Asociácie zvolilo za nového predsedu predstavenstva Ing. Andreja Kalinu, dlhoročného generálneho manažéra FC Petržalka, ktorý v sezóne 2021/2022 pôsobil aj ako generálny manažér Spartaka Trnava.

Na začiatku aktuálnej sezóny prevzal staronovú funkciu v FC Petržalka. “V prvom rade ďakujem druholigovým klubom za dôveru vo mňa vloženú. Budem sa snažiť využiť skúsenosti z môjho klubového pôsobenia, ale aj Únie ligových klubov, ktorej som bol účastný počas môjho pôsobenia v Spartaku. Som presvedčený, že druholigová súťaž má v rámci fanúšikovskej základne a toho, čo prináša futbalovému hnutiu na Slovensku, veľký potenciál, ktorý sa budeme snažiť zhmotniť do vytvorenia lepších podmienok pre fungovanie druholigových klubov a celkového nastavenia súťaže,” naznačil svoje ciele predseda predstavenstva AK2FL.

Predstavenstvo Asociácie okrem predsedu dotvárajú po dnešnom hlasovaní valného zhromaždenia ďalší šiesti členovia Roman Šimko (FC Košice), Ing. Vlastislav Laskovský PhD. (1.FC Tatran Prešov), Juraj Baráth (KFC Komárno), Mgr. Jakub Mihálik (FC ŠTK 1914 Šamorín), Mgr. Filip Holec (FK Pohronie) a Ing. Peter Pekara (MŠK Žilina).

Zdroj: druhaliga.sk