Ako sa darilo nováčikom v 1. kole?

FK Železiarne Podbrezová, FC Košice, MFK Ružomberok B, Slovan Bratislava B a Púchov – nováčikovia II. ligy, majú za sebou 1. kolo. Ako sa im darilo?

Pravou nohou do novej sezóny vstúpili juniori Ružomberka. Tí sa z triumfu 2:0 tešili v regionálnom derby na pôde Liptovského Mikuláša. „Bol to taký zápas, aký sme si urobili. Najskôr bol ťažký, ale napokon sme sa tešili my,“ vravel pre futbalnet.sk kouč MFK Ružomberok "B" Ladislav Pecko. Na čo všetko sa snažil hráčov skúsený tréner pripraviť?„Pripravovali sme ich, že idú hrať vyššiu súťaž. Hovorili sme hráčom, aby využívali svoje prednosti mladosť a dravosť,“ prezradil Pecko.
      
Blízko k bodovému zápisu boli futbalisti Púchova. Tí prehrali 0:1 v Skalici až gólom z nadstaveného času. „Výsledok je krutý, ale domáci boli lepší a vyhrali zaslúžene. My sme sa snažili o rýchle kontry, tie nám z časti vychádzali, ale neskórovali sme,“ povedal pre náš web tréner Púchova Vladimír Cifranič, ktorý Púchovčanov prevzal pred touto sezónou. „Upozorňoval som hráčov na vyššiu kvalitu súťaže ako v III. lige. S tým sa musíme popasovať a verím, že budeme dôstojným účastníkom tohto ročníka,“ zaprial si Cifranič
       

Podbrezová na úvod sezóny privítala ďalší nový tím druhej najvyššej súťaže FC Košice. V ich vzájomnom meraní síl to 80 minút vyzeralo na bezgólovú remízu. Potom sa však začalo diať na ihrisku to, prečo milujeme futbal – prišli góly. V záverečných desiatich minútach padli tri a domáci si pripísali plný bodový zisk. „Musím povedať, že zápas bol veľmi náročný, ak by som to mal porovnať s najnáročnejšími zápasmi v lige, tak sa teraz cítim. Skutočne veľmi náročný, veľa sme museli behať. Košice boli mimoriadne húževnatý súper, podali dobrý výkon a určite budú hrať o najvyššie priečky. Samozrejme naša úloha je, aby sme o tie priečky hrali aj my. Začali sme veľmi dobre, zvíťazili sme doma a potešili sme tých fanúšikov, ktorí prišli,“ uvidel kapitán Podbrezovej Miroslav Viazanko. Ako videl prvé kolo kapitán FC Košice Timon Dobias? „My ako nováčik sme nastúpili proti ex-fortunaligistovi. Zo začiatku to bolo cítiť, rovnako aj to, že to bolo prvé kolo. My sme išli na doraz. Taký je futbal, bohužiaľ sme dostali na konci gól na 2:1 a teraz s tým už nenarobíme nič, musíme sa sústrediť na ďalšie zápasy. Gratulujem súperovi, podal veľmi dobrý výkon a my musíme ďalej makať a trénovať,“ povedal pre fckosice.sk Dobias.
      
Rezerva Slovana podľahla na úvod ročníka Popradu, na ktorého pôde prehrala 0:1. „V prvom polčase sme si museli rýchlo zvyknúť na vyššie tempo. Najväčšie problémy nám robili štandardné situácie súpera. Tesne pred prestávku sme mali dobrú šancu na vyrovnanie, škoda, že sme ju nevyužili. Vyšiel nám vstup do druhého polčasu, mali sme ďalšie náznaky šancí. Som rád, že zápas bol otvorený až do konca. Víťazstvo Popradu je zaslúžené. Napriek prehre ma teší stopercentný prístup hráčov a som presvedčený, že sa budeme každým zápasom zlepšovať,“ zhodnotil pre skslovan.sk tréner tímu Ján Kozák ml.
  
Zdroj: Futbalnet.sk