Zhodnotenie posledného zápasu

Zhodnotenie zápasu MFK Skalica - FK Dubnica nad Váhom

Skaličania v sobotu večer doma privítali Dubničanov. Ak sa chceli hostia dotiahnuť na vedúcu Banskú Bystricu, museli vyhrať. Stretnutie na Záhorí sa skončilo bezgólovou remízou. Skaličania zároveň počas uplynulého týždňa informovali, že v ich tíme dohralo deväť hráčov. „Odohrali sme veľmi dobrý zápas vzhľadom na to, v akej sme situácii. V prvom polčase sme mali navrch, škoda, že sme nepremenili nejakú šancu. Stretnutie sme museli odohrať jedenásti, ďalších hráčov nemáme nachystaných. Uhrali sme to vzadu na nulu a preto som spokojný. Niektorí hráči sa zoznamujú s mužským futbalom a v tejto nadstavbe nie sú ľahké zápasy,“ povedal po stretnutí tréner Skalice Jozef Kostelník.

Tréner Dubnice Peter Jakuš vie, kde jeho zverencov tlačila proti Skalici topánka. „Postupne sme sa rozbiehali, mali sme dve šance, ktoré sme nedotiahli do konca. Aj súper mal náznaky príležitostí, bol to remízový duel. Neviem, či sme hrali s prílišným rešpektom, ale chýbalo nám viac odvahy v zakončení. Domáci sa na nás dobre pripravili,“ konštatoval Jakuš. Jeho zverencov čaká v sobotu duel proti Banskej Bystrici. Ak sa chcú Dubničania dostať do baráže, musia ju doma zdolať. V inom prípade postúpi do baráže Banská Bystrica. „Musíme vyhrať a s tým pôjdeme do posledného zápasu. Budeme musieť byť odvážnejší,“ vyhlásil Jakuš. Zápas FK Dubnica nad Váhom – MFK Dukla Banská Bystrica je na programe v sobotu o 17.00h a naživo ho odvysiela Futbalnet.tv.

Zdroj: Futbalnet.sk