10 TJ Družstevník Veľké Ludince 31 12 8 11 43:45 44 -1 89.86
11 ŠK 1923 Gabčíkovo 32 12 8 12 36:38 44 -4 76.04
12 MFK Topvar Topoľčany 32 13 3 16 39:45 42 -3 92.43
13 FC Horses 33 12 4 17 44:61 40 -11 82.6
14 FK Slovan Duslo Šaľa 32 10 8 14 31:37 38 -10 86.5
15 FKM Nové Zámky 32 10 7 15 47:44 37 -14 72.43
16 FC Baník HN Prievidza & Handlová 32 10 6 16 40:56 36 -15 71.53
17 ŠK Šurany 31 8 6 17 44:65 30 -15 76.15
18 MŠK - Thermál Veľký Meder 32 8 5 19 34:70 29 -22 80.64
19 FC Neded 32 6 5 21 34:72 23 -25 85.43

Výsledky našich súperov

Veľký Meder - Šaľa 2:0 (0:0)
Domáci boli od úvodu aktívnejší napriek tomu, že hrali proti vetru. Skóre zápasu mohol otvoriť už v 20. minúte Tóth, avšak z päťky netrafil hosťujúcu bránu. O 10 minút ho napodobnil Bombicz, ktorý tiež nevyužil šancu na úvodný gól. Po zmene strán pokračoval Veľký Meder v ofenzívnom poňatí hry. Tlak domácich vyústil v 51. min. do prvého gólu v zápase, keď sa po centri Bombicza presadil Bognár. V ďalšom priebehu mohli kúpeliari zvýšiť skóre, avšak Bognár a ani Gamkrelidze svoje šance nevyužili. Konečnú podobu výsledku dal po rohu hlavou Kovársky.

Góly: 51. Bognár, 71. Kovársky.

Rozhodoval Španka, ŽK: Székely, ČK: 84. Račkovič, 100 divákov.

MŠK: Székely - Vígh, Szorád (46. Bališ), Kovársky (85. Círia), Dzibela, Hlavna, Kalmŕ (58. Boya), Gamkrelidze, T. Tóth, Bombicz, Bognár. Tréner V. Ekhardt.

DUSLO: Porubský - Ďatko, Račkovič, Szalay, Kružlík, Domasta (84. Lang), Lalák, Keszely, Herceg, Tóth (64. Surányi), Jurík (78. Kochan). Tréner O. Lancz.

Galanta - Neded 1:3 (0:0)
V prvom polčase boli domáci aktívnejší, avšak z troch vyložených šancí sa im nepodarilo skórovať. Po obrátke otvoril skóre zápasu po chybe brankára Taiwo. O tri minúty vyrovnal Prágai po individuálnej akcii. Domáci po tomto góle zvýšili aktivitu. Paradoxne sa však do vedenia dostali po brejku hostia. Zakrátko chybu domácej obrany potrestal Nikolič - 1:3. Galanta sa vo zvyšných minútach pokúšala urobiť niečo s výsledkom, napokon sa jej už dať gól nepodarilo.

Góly: 53. Prágai - 50. Taiwo, 67. Obassi, 72. Nikolič.

Rozhodoval Sárai, ŽK: Nagy, Jakubjak, Baša - Bakuš, Pavlovčík, Královič, Guemache, 110 divákov.

SLOVAN: Stránský - Nagy, Eliáš, Gányovics, Mišura (84. Bočko), Jakubjak, R. Meszlényi, Revák, Prágai, Baša, Kočis. Tréner T. Meszlényi.

FC: Bartalos - Bakši, Kukučka, Dlhý, Bakuš, Taiwo, Pavlovčík, Královič (89. Tóth), Obassi, Guemache, Rožník (59. Nikolič). Tréner T. Bartoš.

Gabčíkovo - Komárno 2:2 (2:1)
Líder začal pri vodnom diele ofenzívne. Bývalý hráč Gabčíkova Faragó v 15. min. prezentoval svoje šprintérske schopnosti a prekonal Rengela v bránke domácich. Hostia sa dlho netešili, o tri minúty potrestal fatálnu chybu brankára Rožníka Lapin a bolo 1:1. V 22. Min. naklonil misky váh na stranu domácich Trabalík, keď jeho strelu ešte tečoval jeden z hráčov Komárna a tá skončila v sieti. V ďalšom priebehu Tóthova hlavička zaváňala ďalším gólom, lenže tentokrát šťastena priala hosťom. V druhom polčase hostia zavelili do ofenzívy a v 73. min. napokon Obert zariadil deľbu bodov.

Góly: 18. Lapin, 22. Trabalík - 15. Faragó, 73. Obert.

Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Végh, Cingel, Lapin - Szabó, Čtvrtníček, 380 divákov.

ŠK: Rengel - Tóth, Malý, Belkovics, Kubik, Végh, Cingel, Huszár, Klempa (82. Kósa), Trabalík, Lapin (88. Englman). Tréner G. Straka.

KFC: Rožník - Szabó, Podlucký, Szénási, Štrbák, Obert, Čtvrtníček, Faragó, Bilyk, Haša (90. Gonzáles), Kuruc. Tréner P. Zelenský.

FC Horses - Šurany 4:0 (1:0)
Domáci futbalisti začali náporom a už v 3. minúte Szabó trafil tyč hosťujúcej bránky. V 11. minúte sa do šance dostával Barta, ale zakončiť už nestihol, pretože bol faulovaný. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Mrocek - 1:0. Ubehli len tri minúty a Olejov pokus zastavila konštrukcia bránky. Horses do 14. minúty tak mohol viesť už trojgólovým rozdielom. Postupne sa prebrali i hostia, vyloženú šancu ale bravúrnym zákrokom zneškodnil Grman v bránke domácich. V závere polčasu sa do úniku dostal Líška, ale trafil len brankára hostí. Po zmene strán ako prví pohrozili hostia, opäť sa vyznamenal domáci Grman. Domáci hráči hrali v druhom polčase s podporou vetra a po rohovom kope Mroceka zvýšil z päťky na 2:0 Szabó. V 69. minúte unikal Líška, ale v poslednej chvíli ho fauloval hosťujúci Turan, ktorý okamžite uvidel červenú kartu. Od tohto momentu domáci jasne predčili súpera, čo potvrdil dvomi gólmi najlepší hráč na ihrisku - Líška. Na 3:0 zvyšoval Horses v 83. minúte, kedy Golis založil peknú akciu, neulakomil sa na zakončenie a pred prázdnu bránku nahral Líškovi - 3:0. O päť minút sa po samostatnom prieniku presadil opäť Líška - 4:0. Domáci v dôležitom zápase zaslúžene vyhrali.

Góly: 11. Mrocek (11 m), 52. Szabó, 83. a 88. Líška.

Rozhodoval Drobec, ŽK: Halás, ČK: 69. Turan, 250 divákov.

FC: Grman - Poštrk, Oravec (74. Golis), Mrocek, Líška, Barta (81. Tabak), Olej, Gajdošík, Halás, Minárik, Szabó. Tréner M. Slovák.

ŠK: Košlab - Halás (66. Kacír), Turan, Gábriš, Mojko, Blaho, Vašek, Dudáš, Hrebík, Andrášik (83. Timoránsky), Bencsík. Tréner M. Pavlovič.

Led. Rovne - Púchov 0:0

V derby mali v prvej štvrťhodine viac z hry domáci, ale Letko si dal pozor po akciách T. Púčeka a Detka. Prekopovi chýbal v 16. min krok, aby zasiahol Detkov center a o niekoľko minút nedočiahol loptu pred bránou Híreš. Hostia sa do šance dostali až v 40. min, ale Marek Gajdošík po úniku z polovice trafil iba do vybiehajúceho brankára a vzápätí si poradil po rohu so strelou Brezničana. Aj po prestávke boli nebezpečnejší sklári, no stav sa nemenil. V 60. min po Tomanovej štandardke Prekop minul bránu. O desať minút na druhej strane po Sibandovej akcii zachraňoval Kováč. V 75. min Detko poslal loptu hlavičkou vedľa a v 77. min Liptákov pokus kryl Letko. Brankár hostí si poradil aj so strelou Krištofa v 80. min a minútu pred koncom kryl strelu toho istého hráča.

Rozhodoval Papuča, ŽK: Prekop - Riška, Svorada, Vanák, Zavadzan, Brezničan, 500 divákov.

LED. ROVNE: Kováč - Tomana (73. Krištof), Kollár, Chmelík, Detko (87. Pokorný), Lipták, Prekop (82. Riečičiar), T. Púček, M. Hruška, Híreš, Kopúň. Tréner M. Púček.

PÚCHOV: Letko - Riška, Marek Gajdošík, Buček (70. Kingsley), Svorada (55. Kopiš), Sibanda, Gamboš, Vanák, Pilát, Zavadzan, Brezničan.

Nemšová - Beluša 3:1 (3:0)
V domácej zostave nastúpilo viacero hráčov, ktorí nastupujú aj za AS Trenčín. Nemšovským futbalistom vyšiel prvý polčas ideálne, keď strelili tri góly a rozhodli o tom, že body zostanú doma. V 23. min otvoril skóre bosniansky legionár Čatakovič. O šesť minút pridal druhý gól Slovana Udeh. Gólovú bodku za prvým polčasom dal v 36. min opäť Čatakovič. Po prestávke sa viac do hry dostávali aj hostia, domáci tím si už toľko šancí nevytvoril. V samom závere sa podarilo Beluši streliť čestný úspech v podaní Kucharíka. Zaujímavý zápas sa skončil víťazstvom Nemšovej.

Góly: 23. a 36. Čatakovič, 29. Udeh - 87. Kucharík.

Rozhodoval Havran, ŽK: Udeh, Holíček, Dos Santos - Mujkoš, Gorelka, 100 divákov.

FKS: Chovan - M. Klooster (70. Dos Santos), Udeh, Issa, Ďuriš, Holíček, Beňo (64. Fabuš), Čatakovič, Prekop, Mizerák (46. Ševela), Schiszler. Tréner Ľ. Reiter.

BELUŠA: Opat - Kršák, Mukoš, Vavrík, Jurga, Hrenák, Novisedlák, Pilát (60. Šebík), Bielik (67. Hlúbik), Gorelka, Mišutka (82. Kucharík). Tréner M. Bednár.

Horná Nitra - Topoľčany 4:1 (1:1)

Góly: 10. Turančík, 47. Pekár, 72. vlastný, 85. Drozd (11 m) - 29. Hovsepjan.

Rozhodoval Fehér, ŽK: Kozák, Gunda, Babašta - Hovsepjan, Luzin, Laouzai, 225 divákov.

BANÍK: Bohunský - Sluka (46. Šifalovič), Kozák, Pekár, Filkorn (51. Drozd), Gunda, Kopál (46. D. Obžera), Turančík, Kováčik, Halmeš, Babašta. Tréner R. Slaný.

MFK: Senecký - Pajer, Luzin, Hovsepjan (79. Rusnák), Toma, Laouzai, Fotias, Iranzi, Kalisa, Omborenga, Švajlen (82. Sabo). Tréner J. Strna.