9 FC ŠTK 1914 Šamorín 17 6 4 7 30:27 22 8 -5 136.51
10 FK Inter Bratislava 17 7 1 9 26:32 22 7 -5 133.6
11 MFK Dukla Banská Bystrica 17 5 5 7 20:20 20 6 -4 132.85
12 1. FC TATRAN Prešov 17 5 4 8 21:19 19 5 -5 129.42
13 ŠK Odeva Lipany 17 5 2 10 13:36 17 4 -7 132.78
14 Partizán Bardejov BŠK 17 3 7 7 23:32 16 3 -8 133.75
15 FC LOKOMOTÍVA KOŠICE 17 3 6 8 17:28 15 2 -12 135.92
16 SLAVOJ Trebišov 17 3 4 10 13:31 13 1 -11 135.15

Výsledky 10.3. - 11.3.2018

"A"
FK Dubnica – TJ Družstevník Veľké Ludince  1:0 (0:0)

Hodnotenie:
Z úvodného tlaku domáci nevyťažili nič, pretože strely míňali bránu. Nepresadili sa ani hostia na druhej strane, keď po trestnom kope nepríjemne zahrozili. Závere polčasu Vaško minul a v 39. min Jakúbekovu delovku zrazil obranca na roh. Tesne pred prestávkou Vaško v páde trafil z päťky brvno odkrytej brány. Po prestávke boli Dubničania snaživejší, čo sa im vyplatilo a v 75. min Václav tiahlou strelou do šibenice pomohol splniť Dubnici plánovaný trojbodový zisk.

Góly: 74. Václav.

Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Knižka, Janco, Švec
Letko.

FK: Digaňa – Václav, Častulín, Pagáč, Švec, Knižka (75. Suchý), Čurík (87. Cisár), Jakúbek, Horecký (46. Janco), Vaško (87. Buček), Vujošević (90. Levai). Tréner P. Jakuš.

TJ
: Benkó – Krupánszki, Podlucký, Kosák, Tóth (65. Semeniuk), Čtvrtníček, Letko (87. Dékány), Valenta (75. Kele), Matić, Hlaváčik, Horniak (79. Kovács). Tréner J. Duhony.

"19"
FK Dubnica –  MFK Topvar Topoľčany  4:0 (2:0)

Hodnotenie: V prvom jarnom zápase sme odohrali neľahký zápas proti dobre brániacemu súperovi, ktorý nám nič nedal zadarmo. Rozbeh do zápasu sme mali trochu pomalší, no i napriek tomu sme si vytvorili 2-3 dobré príležitosti na strelenie gólu v prvej 20-minútovke. Našťastie sme mali strelecky disponovaného K. Bartoša, ktorý do prestávky dvakrát skóroval a upokojil našu hru. V druhom polčase sme sa zo začiatku opäť trochu hľadali, chýbal nám väčší pokoj pri kombinácii v zhustenom priestore, ale našu hru oživili striedania, vďaka ktorým sme náš náskok do konca zápasu stihli zvýšiť. Hattrick zavŕšil K. Bartoš a posledný gól dal Brezina, ktorý do zápasu dobre naskočil. Súper počas celých 90 minút ani raz neohrozil priestor našej brány.

Góly: K.Bartoš 3, Brezina.

FK: Vrtík – Bokor (57. Ambrož), Bičan, Kučerka, Nomilner, Gašpar, Nosický (65. Kutiš), Levai, Klemens (77. Brezina), Oravec (65. Meliš), K.Bartoš (75. Kováčik). Tréner M. Kijačik.

"17"
FK Dubnica –  MFK Topvar Topoľčany  11:0 (3:0)

Hodnotenie: V prvom jarnom zápase sme sa presadili hlavne strelecky, o čom svedčí počet strelených gólov. Zaujímavé je na tom to že sa nám to podarilo i po vystriedaní všetkých hráčov. Veľmi dobre sme kombinovali, držali loptu a súpera sme nepustili do vážnejšej gólovej príležitostí. Som rád že sa strelecky presadil Sebastian Derka ktorý svoje príležitosti premenil , čo sa mu nedarilo v prípravných zápasoch. Súper nepatril k tým lepším ale i tak som spokojný s prístupom hráčov k zápasu, s nasadeným, s hernou disciplínou čo bude pre nás prínosom v ďalších majstrovských zápasoch.

Góly: Derka 3, Matúš 2, Patka 2, Vrábel Martin 2, Mutala, Sehnoutek.

FK: Hodál – Drga, Rešetka (Mutala), Kusovský (Patka), Filkorn (Cyprian), Vrábel Martin, Martínek, Matúš, Sehnoutek (Štiblárik), Vrábel (Štefánek), Derka. Tréner J. Bútora.

"13"
FK Dubnica –  FK Tempo Partizánske  2:1 (1:0)

Hodnotenie: Do zápasu sme išli so snahou oplatiť súperovi  tesnú jesennú prehru. V úvode  nám pomohlo nedorozumenie v súperovej obrane a vlastným gólom v 2.min. sme sa dostali do vedenia. Aj naďalej sme boli aktívny, len škoda, že naše akcie nemali presnejšie zakončenie. V dobrých príležitostiach na zvýšenie nášho vedenia boli Lacher, Garyani, Miakiš. Súpera podržal brankár, na druhej strane Szabo dobre zasahoval pri dvoch pokusoch súpera. Druhý polčas bol z našej strany herne menej kvalitný. Nepresnosťou sme umožnili súperovi vyrovnať hru. Séria nepresnosti a slabého dôrazu v našej obrane vyvrcholila v 42.min., keď po ruke v našej šestnástke a následného pokutového kopu súper vyrovnal.  V ďalšom priebehu sa obe mužstvá snažili rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Naše príležitosti na skórovanie  mali Lacher, Teplička, Šimko. Snaha strhnúť víťazstvo na našu stranu sa vydarila v závere zápasu, keď  Púček presnou strelou v 58.min. rozhodol o našom víťazstve. Zápas mal typickú charakteristiku úvodu jarnej časti, keď bojovnosť prevláda nad kvalitou. Skvalitňovanie herného prejavu je naša úloha v ďalšom tréningovom procese. Pochvala  hráčom za snahu a nasadenie až do samého záveru a povzbudenie  do ďalších zápasov.

Góly: 2. vl., 58. Púček.

FK: Szabo – Bednár, Červeň, Šubert, Gališ (Jankech), Brunner, Kováč, Šimko (Púček), Miakiš (Vrábel), Teplička, Lacher (Garyani). Tréner Ľ. Horňák.