Pohronie Cup 17.06.2017

Nominovaní chlapci:
Húdok Alex, Bednár Denis, Brunner Jakub, Teplička Timotej, Vrábel Adam, Púček Lukáš, Hornák Lukáš, Jankech Ján, Červeň Tobiáš, Berky Filip, Tomanica Marek

Tréner:           Bútora Juraj, Štiffel Martin

Góly:
Púček Lukáš - 3 góly
Teplička Timotej - 2 góly
Brunner Jakub - 1 gól
Bednár Denis - 1 gól
Červeň Tobiáš - 1 gól

Celkové poradie:
1. miesto:        Spartak Trnava                             17b
2. miesto:       MFK Dubnica nad Váhom          14b
3. miesto:        MFK Ružomberok                         14b
4. miesto:        MŠK Žilina                                     13b
5. miesto:        OBFZ Nitra                                      7b
6. miesto:        FK Pohronie                                    5b
7. miesto:        Inter Bratislava I                              4b
8. miesto:        Inter Bratislava II                             2b

Hodnotenie trénera:
Kvalitný turnaj „Pohronie Cup“ sme odohrali na ihrisku v Rudne nad Hronom. Hrací čas bol 25 minút a hralo sa 7+1 na celú šírku ihriska. Hodnotenie turnaja by som rozdelil na dve časti.
1.       V dopoludňajšej časti sme odohrali 4 zápasy s najlepšími mužstvami na turnaji, kde sme obstáli herne aj výsledkovo veľmi slušne.
DCA – Trnava 1:2 – Proti kvalitnému mužstvu Trnavy sme odohrali výborný zápas. Hral sa aktívny aj atraktívny zápas hore dole. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko šancí. Hralo sa rýchlo, pomerne presne. My sme využili len jednu z našich veľkých príležitostí. Súper dal dva krásne góly a preto zvíťazil, herne nebolo čo našim chlapcom vytýkať (snáď len koncovka).
DCA – Ružomberok 2:1 – Proti Ružomberku sme boli celý zápas lepším, aktívnejším, kombinačnejším aj presnejším mužstvom. Góly sme dali po veľmi pekných akciách. Ružomberčania sa nám snažili vyrovnať ale do zakončenia sa dostávali minimálne. Opäť sme podali veľmi slušný výkon.
DCA – Žilina 2:1 – Do cca 17 minúty zápasu sme hrali výborne, kombinovali sme, robili 1:1, hrali sme aktívne, viedli sme 2:0, súper sa príliš do šancí nedostával. Záver stretnutia sme sa dostali pod veľký tlak. Nepochopiteľne sme väčšinou len odkopávali lopty, nepodržali sme zrazu žiadnu loptu a nič sme neukázali. Len s veľkým šťastím sme udržali vedenia a zvíťazili sme 2:1. Prvá časť zápasu bola výborná, záver stretnutia sme hrali hrozne.
DCA – ObFZ NR 2:0 - V zápase sme boli lepším mužstvom, hra bola na dobrej úrovni, kombinovali sme, robili sme 1:1, hrali sme pekný futbal. Vypracovali sme si veľké množstvo šancí.
2.       Popoludňajšia časť začala po obednej prestávke, ktorá trvala 1,5h. Odohrali sme 3 zápasy proti papierovo slabším mužstvám. Výkony oproti dopoludňajšej časti boli oveľa horšie. Zrejme to bolo spôsobené únavou. Mali sme na striedanie len 3 hráčov. Nominovaní boli všetci hráči čo mohli. Z objektívnych príčin chýbali traja hráči. Tempo v zápasoch bolo vysoké.
DCA – Inter II 0:0 – Zápas nemal z našej strany dobré nasadenie, aj napriek tomu sme ukázali niekoľko veľmi pekných individuálnych aj kombinačných akcií. To, aké šance hráči v tomto zápase nevyužili, je nepochopiteľné a nevysvetliteľné (lajdáckosť, podcenenie situácií). Po zápase sme na hráčov výrazne zvýšili hlas, hrali sme slabo a hlavne lajdácky.
DCA – Pohronie 0:0 – Obojstranne slabý zápas s minimom šancí, zaslúžená nudná bezgólová remíza, niektorí už ťahali nohy za sebou, aj napriek tomu bolo v našej hre veľmi veľa nepresností.
DCA – Inter I 1:0 – V tomto zápase prišlo k miernemu zlepšeniu. Hrali sme aktívnejšie, s lepším pohybom. Predviedli sme pekné akcie. Vyhrali sme zaslúžene po mierne nadpriemernom výkone.

Chlapci si na turnaji schuti zahrali. Väčšina si siahla až na dno svojich síl. V zápasoch s „veľkými mužstvami“ sme hrali výborne, vyrovnali sme sa im v kvalite, nasadení a vo veľa úsekoch zápasov sme boli lepším mužstvom. Dopoludňajšia časť z našej strany bola výborná. Poobedná časť už z našej strany nebola dobrá. Treba pochváliť za prístup, keď už mali chlapci toho dosť.
Defenzíva mužstva bola výborná. Defenzíva hrala zodpovedne, podporovala útok, hrali sme konštruktívne (okrem záveru so Žilinou). Mužstva sa proti nám ťažko presadzovali. Čo sa týka ofenzívy, striedali sme lepšie momenty s horšími. Ponúkli sme veľa kvality, kombinácií, individuálne akcie. Čo z našej strany nebolo dobré je koncovka. Chlapci urobia všetko dobre a v koncovke sú lajdáci, ľahkovážni. Musíme na koncovke pracovať lebo sa to opakuje takmer v každom zápase.

Najlepší hráči: Červeň, Húdok, Jankech